Головна / Публікації / Студенти та викладачі у межах проєкту «Озеленення України» висадять у ботанічному саду «Волинь» молоді дерева

Студенти та викладачі у межах проєкту «Озеленення України» висадять у ботанічному саді «Волинь» молоді дерева

13 березня Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння «Озеленення України» – «1 000 000 дерев за 24 години» підписали ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось й ініціатор проекту, президент CEO Club Ukraine Сергій Гайдайчук і кандидатка юридичних наук, депутатка Луцької міської ради, співорганізатор проєкту у Волинській області Юлія Вусенко.

Співорганізатор проєкту у Волинській області Юлія Вусенко зауважила: «Оскільки в Україні тривають протиепідемічні заходи, то ми розтягнемо цю акцію у часі, хоча планували все провести за один день. В університеті є екологи, біологи, тобто ми маємо весь спектр фахівців, які нам потрібні. Гадаю разом ми зробимо гарну справу».

Ректор Анатолій Цьось підтримав такий підхід до організації проєкту за участю студентів і науковців СНУ імені Лесі Українки: «Перед початком проєкту наші біологи проаналізують, які ділянки саду потребують озеленення, склад ґрунту і чітко розрахуємо де ми, наприклад, садимо дуби, де липи, де калину. Адже ботанічний сад "Волинь" перебуває у віданні нашого університету».

Також під час зустрічі представників проєкту та ректора Анатолія Цьося домовлено, що виш долучиться і до інших інформаційно-роз’яснювальних заходів із підвищення обізнаності про екологічну ситуацію в Україні, потребу збереження екосистеми тощо. Зокрема, біологи підготують відео з рекомендаціями із догляду за молодими насадженнями.

«Ми дуже розраховуємо на ваш університет. Нам співпраця із закладами вищої освіти важливіша, ніж із іншими установами, і ми дуже раді, що ми звернулися до Вас», – резюмувала генеральний директор Книги рекордів України Ганна Крисюк і закликала учасників зустрічі долучитися до ініціативи та поширювати інформацію серед друзів і знайомих.

Упродовж 2020 року, окрім висадки дерев, організаторами проєкту заплановано підтримувати закладення парків й алей в Україні, провести загальнодержавну інформаційно-просвітницьку кампанію серед населення, організувати освітні воркшопи в навчальних закладах різних рівнів і міжнародний флешмоб «Озеленення України. Озеленення планети!»

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов'язкове