Головна / Публікації / Студентам-філологам презентували книгу «Інша оптика: ґендерні виклики сучасності»

Студентам-філологам презентували книгу «Інша оптика: ґендерні виклики сучасності»

Студентам-філологам презентували книгу «Інша оптика: ґендерні виклики сучасності»

11 лютого у Музеї Лесі Українки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася зустріч студентів факультету філології та журналістики з Вірою Агеєвою, докторкою філологічних наук, професоркою кафедри літературознавства НУ «Києво-Могилянська академія».

Віра Павлівна завітала до університету в рамках презентації книжки «Інша оптика: ґендерні виклики сучасності», в якій є співупорядницею та автором передмови.

У виданні зібрані актуальні наукові розвідки, присвячені категорії ґендеру в межах літературознавства, соціології та політології. Також у збірці – спогади знакових культурних діячів і діячок, які особисто знали одну з найважливіших постатей нашої гуманітаристики, засновницю ґендерних студій в Україні – Соломію Павличко. Книжка «Інша оптика: ґендерні виклики сучасності» побачила світ за підтримки Фонду імені Г. Бьолля. 

Віра Павлівна мовила про руйнування гендерних стереотипів, зображення чоловічих міфів та свавілля, шкоду русофільства, боротьбу за жіночі права у творах Лесі Українки. «Вона насправді змінила культурну матрицю, реінтерпретувала з жіночої точки зору засадничі міфи європейської цивілізації», – підсумувала гостя.

Пролунало й чимало питань до Віри Агеєвої від учасників зустрічі. А на завершення всі охочі мали нагоду отримали у подарунок презентовану книгу з автографом Віри Павлівни.


Відділ зв’язків із громадськістю

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов'язкове