Головна / Публікації / Сторінками життя і творчості Карла Черні – з піаністом Романом Рєпкою

Сторінками життя і творчості Карла Черні – з піаністом Романом Рєпкою

Піаніст, педагог, лауреат міжнародних конкурсів, член Міжнародної асоціації піаністів-педагогів Ukr-EPTA, засновник і художній керівник камерного ансамблю «Weber Ensemble Kyiv» Роман Рєпка взяв участь у навчально-методичному семінарі «Інструктивно-художній матеріал як основа формування виконавської вправності музиканта». Захід відбувся 8 квітня у рамках тижня факультету культури і мистецтв Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Послухати педагогічні настанови та гру на піаніно Романа Рєпки завітали студенти музичних спеціальностей, викладачі СНУ, коледжів, загальноосвітніх і музичних шкіл міста й області. Модерували семінар кандидат мистецтвознавства, доцент, завідувач кафедри історії, теорії мистецтв та виконавства Лариса Ігнатова та кандидат педагогічних наук, доцент Світлана Панасюк.

Свій виступ (або точніше концерт-лекцію) Роман Рєпка присвятив відомому композитору, піаністу й учителю гри на фортепіано Карлу Черні. Біографічні дані й опис етюдів пан Роман чергував із виконанням кращих творів Карла Черні. Тому присутні мали змогу не лише збагатитися теоретичними знаннями про талановитого педагога та його техніки, але й послухати музичні шедеври.

Як зазначив лектор, зрозуміло, що не всі твори австрійського піаніста та композитора чеського походження варті уваги: «Написання музичних творів – це живий процес, і зрозуміло, що не завжди вони вдаються автору. І Карл Черні, незважаючи на його феноменальну обдарованість й те, що його вчителем був сам Людвіг ван Бетховен – не виключення. Але якщо не помічати невдалі опуси композитора, а зібрати всі шедевральні твори (а там і сонати, й етюди, і п’єси), то їх достатньо, аби ми Карла Черні вписали у підручники поряд із Феліксом Мендельсоном».

Найбільша кількість творів Карла Черні, які виконав Роман Рєпка для учасників семінару, написані для тренування молодих піаністів і вдосконалення технічних навичок гри на піаніно, мають піднесений і веселий характер, бо як твердив австрійський композитор, головне у роботі педагога – це позитивний настрій!

Відділ звязків із громадськістю

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело