Головна / Публікації / Стипендійна програма GFPS для українських студентів

Стипендійна програма GFPS для українських студентів

Ти студент українського вищого навчального закладу, береш активну участь у громадському житті і хочеш навчатись у Німеччині? Тоді подай заявку на стипендію GFPS (www.gfps.org)!

Стипендійна програма для українців у Німеччині пропонує:

• щомісячну стипендію в розмірі 735 євро;

• можливість провести семестр в університеті Німеччини на вибір;

• допомога при зарахуванні в обраний університет;

• підтримка на місці через активну діяльність місцевих груп GFPS;

• безкоштовна участь під час перебування у двох наукових і культурних семінарах (на початку та наприкінці семестру).

Просимо звернути увагу на те, що оскільки це перша програма стипендій GFPS для українців, то надання стипендії можливе лише за умови фінансового зобов’язання.

Подати заявку можуть:

• громадяни України, які постійно проживають на території України;

• студенти до 26 років;

• студенти денної форми навчання;

• особи, які ще не були стипендіатами довше як семестр у Німеччині;

• особи, які відповідають вимогам посольства Федеративної Республіки Німеччини в Києві (див. нижче);

• студенти із рівнем володіння німецькою мовою В2;

• молодь, яка виступає на захист прав громадського суспільства та цікавиться європейськими ідеями.

Стипендія призначена для студентів із хорошою академічною успішністю із перспективними науковими та проектними пропозиціями. Ми очікуємо від кандидатів уміння вільно спілкуватися німецькою мовою, активної інтеграції під час перебування в наукове, культурне та соціальне середовище. Особливо вітаємо участь у громадських організаціях та академічні досягнення (активна участь у конференціях, діяльність у наукових робочих групах тощо).

Місце навчання. Під час подання заявки потрібно вказати назви трьох міст, у яких Ви б хотіли навчатися. Побажання стипендіатів будуть враховані, проте не завжди можуть бути виконані. Це залежить від діяльності міських груп GFPS і можливості співпраці з відповідним університетом.

Процедура подання заявки. Подання заявки відбувається двічі на рік у весняний (для зимового семестру) й осінній період (для літнього).

Кінцевий термін подання заяв (враховується час електронної подачі заявки): для зимового семестру – до 30 квітня календарного року; для літнього семестру – до 15 жовтня попереднього року перед початком семестру.

Конкурсний набір відбувається у два етапи. Спершу – відбір та оцінювання кандидатів за заявкам. Інтерв’ю відбудеться наприкінці травня/жовтня у Києві з кандидатами, які досягли найвищої оцінки в першому етапі розгляду заявки на стипендію

Заповнені заявки повинні включати в себе такі документи: мотиваційний лист на одну сторінку німецькою та українською мовами з обґрунтуванням участі в стипендійній програмі; план проекту на одну сторінку німецькою й українською мовами, із докладним поясненням, що саме буде реалізовано під час перебування в Німеччині; підтвердження з університету на момент подання заявки про рейтинг (середній бал) кандидата; довідка з місця навчання, сертифікат або копія документа, що підтверджує високий рівень знання німецької мови.

До моменту інтерв’ю в Києві кандидати повинні самостійно сконтактувати з обраним університетом і впевнитись, що передбачуваний фах і напрям наявний там і запланований проект може бути реалізований. Обраний Вами університет повинен мати також змогу приймати студентів із-за кордону. Іноземних студентів, які навчаються впродовж одного семестру, як правило, називають «visiting student», «study abroad student», «non-degree student» або «free mover». Завдання кандидата – самостійно отримати інформацію про подачу документів на отримання візи.

Докладна інформація – на сайті посольства ФРН в Києві (http://www.kiew.diplo.de/contentblob/911126/Daten/7293891/pdf_studium.pdf).

Ми з нетерпінням чекаємо на заявки, які Ви можете заповнити на порталі GFPS: https://www.gfps.org/bewerbung/deutschland-ukraine/  

При виникненні будь-яких запитань щодо подання заявки, будь ласка, не соромтеся звертатися до нас: ukraine@gfps.org  

До зустрічі у Києві!

Товариство студентського обміну у Центральній та Східній Європі (GFPS e.V.)