Головна / Публікації / Стейкхолдери-журналісти діляться своїм досвідом зі студентами

Стейкхолдери-журналісти діляться своїм досвідом зі студентами

Навчання супроводжує людину впродовж всього життя. Йдеться не лише про класичну академічну форму, а й про різні неформальні варіації, адже, щоб бути успішним – потрібно пізнавати щось нове, переймати досвід інших.

 

На факультеті філології та журналістики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки завжди підтримували ініціативи, які дозволяли креативній молоді співпрацювати, надихати один одного. Зокрема реалізований інноваційний проєкт «80 історій успіху» відтворив медіаісторію волинської філологічної школи. Викладачі кафедри соціальних комунікацій, яка є випусковою для журналістів та редакторів, враховуючи критерії оцінювання якості освітніх програм, розроблені Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти, вирішили використати успішний досвід випускників для навчання та мотивації майбутніх журналістів у форматі воркшопів.

 

«Стартувало» починання зустріччю студентів із журналісткою, тренеркою з інфомедійної грамотності, членкинею Національної медіа-профспілки України Іриною Баран. Тема першого воркшопу – «Сім з половиною років та уроків». Оскільки слухачами в основному були студенти-першокурсники, лекторка пригадала свій досвід вибору місця навчання, першу роботу та багато іншого. Загалом випускниця ФФтаЖу порадила студентам не боятися постійно вчитися чомусь новому, поєднувати працю над собою і університетську класичну освіту, сповна використовувати весь свій потенціал, мріяти і вірити, що мрії здійснюються.

 

 

 

Про тонкощі та всі підводні камені роботи над якісним відеоконтентом студенти дізналися від журналіста, автора програм та ведучого «12 Каналу» Богдана Коваля. Він поділився з іффтажівцями власним досвідом творення телепрограм і влогів: «Шукаю роботу», «За 15 до зльоту», «Актуально», «Вікенд на 12 каналі», «Смачний вікенд», «Поліцейський влог», «#Моєвперше».


«Все просто – бери і роби», – актуальна теза спікера. Ведучий порадив майбутнім колегам не боятися, враховувати досвід попередників, але не копіювати, а творити щось своє, писати легкі та прості тексти без зарозумілих слів.

 
«Поки студенти навчаються, то лише роблять свій вибір, але я впевнений, що така форма переймання досвіду інших людей допоможе їм визначитися із напрямком роботи в майбутньому. Передавати свій досвід студентам – безцінно», – зазначив спікер.

 

Ще однією гостею стала видавчиня, культурна менеджерка і засновниця книжкових фестів Елла Яцута. Саме завдяки Еллі Луцьк і вся літературна Україна отримали літфестивалі «MeridianLutsk» та «Фронтера».

 

Спікерка на власному прикладі довела слухачам, що мрії здійснюються, адже в її випадку все починалося із… гуртожитської кімнати. Там у студентські роки Елла разом із Тетяною Бондарук та Іванною Антонюк створили мистецьке об’єднання «Стендаль», ініціатива, яка підштовхнула творити літературні події. Елла Яцута розповіла студентам, як організувати книжковий фестиваль, як запустити власне видавництво, привезти в Луцьк топових письменників, поділилася лайфхаками, як виходити із кризових ситуацій, які виникають під час роботи.
«Якщо ви хочете робити щось, не слухайте тих, хто вам скаже інше, просто робіть! Наб’єте свої ґулі, будуть проблеми – це теж нормально. Це рівноцінно до кохання: нічого тебе так не спопеляє, але й нічого не дає тобі такого сильного енергетичного приливу, ніж твоя втілена мрія», – сказала спікерка студентам.

 

Журналістка Наталка Коваль розповіла студентам, наскільки важливо правильно обрати місце роботи і як це впливає на репутацію журналіста та сприйняття його як частини медіаспільноти: «Перше місце роботи відіграє значну роль. Якщо розумієте, що з вами працюють "токсичні" люди, то краще там не працювати».

 

 

Крім цього, вона порадила програми для монтажу відео, розповіла про ніші волинської журналістики, практично не опрацьовані медійниками, повідала про закулісне життя волинських медіа, оплату праці і те, чому не варто демпінгувати ціни, а ще про те, як з безкоштовного дописувача перетворитися на журналіста, працю якого належно оцінюють.       

 

Насиченою була зустріч із головною редакторкою одного із найрейтинговіших онлайн-видань регіону – «ВолиньPost» Іванною Рудишин. Від неї студентська аудиторія дізналася про всі тонкощі роботи головного редактора у ЗМІ. Іванна розповіла, що головний редактор – це «стіна, яка все приймає на себе», універсальний фахівець, який повинен уміти все, що вміє кожен її підлеглий. Також головна редакторка зазначила: «Якщо лаври – то журналістам, якщо ганьба – то редакторові!». Ця фраза яскраво підкреслює всю важливість непростої місії фаху.

 

 

У зв’язку із запровадженням карантину серію воркшопів довелося призупинити, але в ініціаторок такого формату співпраці – проректорки з навчально-виховної роботи та комунікацій Наталії Благовірної та викладачки кафедри соціальних комунікацій Олени Кошелюк заплановані нові зустрічі із випускниками факультету, чий досвід обов’язково варто задіяти для професійного зростання студентів, журналістів-початківців.

 

Наталія Благовірна зазначила, що воркшопи дозволили студентам пізнати тонкощі професії журналіста та редактора з перших вуст. Зустрічі з випускниками, які тепер є ще й роботодавцями, мотивують студентів до навчання, адже приклад старших колег спонукає визначити власну мету та сформувати прагнення її досягти.


«Сприймаємо наших випускників, як важливе джерело інформації, яке дозволяє зорієнтуватися в назрілих потребах ринку праці й визначити потребу та можливості відобразити їх локальний досвід в навчальних планах підготовки фахівців», – зазначила Наталія Благовірна.

 

Крім того, воркшопи покликані творити синергію між ініціативами стейкхолдерів, інкорпорувати дуальні форми навчання. Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки активно співпрацює з роботодавцями регіону. Так, можливість навчатися на виробництві з’явилася у студентів ІТ-спеціальностей, спеціальностей економічного спрямування. Ініційовані воркшопи дозволяють підтримувати постійний діалог між випускниками, роботодавцями та академічною і студентською спільнотою.


«Університет імені Лесі Українки активно оновлює навчальні плани підготовки здобувачів освіти, спонукає до їх громадського обговорення. Воркшопи від випускників зокрема покликані створити атмосферу, сприятливу до відвертої дискусії та пошуку узгоджених рішень», – розповіла проректорка з навчально-виховної роботи та комунікації.

 

Тож разом чекаємо завершення карантину та продовження серії цікавих воркшопів від успішних випускників факультету філології та журналістики. Серед них: зустріч із директором Центру журналістських розслідувань «Сила правди» Юрієм Горбачем та начальником відділу зв’язків з громадськістю Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Андрієм Мошкуном.

 

Відділ зв’язків із громадськістю

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов'язкове