Головна / Публікації / Справжній педагог повинен працювати на майбутнє

Справжній педагог повинен працювати на майбутнє

Справжній педагог повинен працювати на майбутнє

Учитель – одна з найдавніших професій, місія якої – працювати на майбутнє! Так стверджував відомий український педагог, заслужений учитель Василь Сухомлинський. Педагогічна робота складна, відповідальна, але разом із тим почесна та необхідна. Саме для представників цієї професії 3 жовтня у Палаці культури м. Луцька відбулись урочисті заходи.

Вшанувати працю педагогів СНУ імені Лесі Українки прибули представники обласної та міської влади, духовенство, керівництво вишу.
Звертаючись до присутніх, ректор Лесиного університету Ігор Коцан мовив: «Вельмишановні колеги! Поважна інтелектуальна еліто волинського краю! Щорічно 5 жовтня в більш аніж 100 країнах учителі відзначають своє свято, яке було засноване 1994 року як Всесвітній день учителя. Це професійне свято всіх учителів, викладачів і працівників сфери освіти – день, у який ми відзначаємо роль і заслуги вчителів у процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їхній неоціненний внесок у розвиток суспільства.

Історичною передумовою для заснування Дня вчителя стала Спеціальна міжурядова конференція про статус учителів, яка відбулася 5 жовтня 1966 року в Парижі. В результаті представники ЮНЕСКО та Міжнародної організації праці підписали документ “Рекомендації, що стосуються статусу вчителів”. 1994 року Всесвітній день учителя відзначався в цей день уперше, і з тих пір святкові заходи незмінно відбуваються 5 жовтня, хоча в деяких країнах – й в інші дні, близькі до цієї дати. У нас це свято традиційно відзначають у першу неділю жовтня. Крім того, 5 жовтня також відзначається прийняття Генеральною конференцією ЮНЕСКО 1997 року Рекомендації ЮНЕСКО про статус викладацьких кадрів вищих навчальних закладів.
І ось кожної осені після завжди непростої вступної кампанії та вересневих клопотів ми з приємністю чекаємо початку жовтня, на який припадає День працівників освіти. Це справді важливе професійне свято для нашого великого колективу, найбільшого освітянського осередку в краї.
Кожен день життя університету – це сотні лекцій і практичних занять, дослідницька робота науковців і студентів у лабораторіях, наукові та педагогічні ідеї, які переростають у публікації та кваліфікаційні праці викладачів і студентів. Усі разом ми, освітяни, – це надія нашого краю й усієї держави.
Мудрий Аристотель так визначав нашу життєву місію: «Учителі, яким молоді люди зобов’язані вихованням, поважніші, ніж батьки: батьки дарують нам тільки життя, а вчителі – добре життя!»

На нас покладено відповідальність за фахову підготовку молоді, за її інтелектуальну та духовну ауру. У такий спосіб ми фактично забезпечуємо майбутнє і наших студентів, і нашої держави. Великою мірою саме від нас залежить, як Україну сприйматимуть у європейському освітньому та науковому просторі. Запорукою і гарантією нашого цивілізаційного поступу в Європу стане саме інтелектуальний потенціал нації, її здатність мобілізувати свій розумовий ресурс для досягнення великої мети. Усвідомлення цієї високої місії університету має стати гарантією нашої, викладачів і студентів, ефективної співпраці, стимулом до нових здобутків і перемог. 

Шановні колеги! Сердечно вітаю вас зі справді всенародним святом людяності та доброти, мудрості та надії, віри та любові. Висловлюю щиру вдячність за вашу достойну наполегливу працю, невтомні творчі та наукові пошуки, високий професіоналізм і гарні людські якості.
Ви пройшли велику життєву та професійну школу, акумулювали мудрість наукових учителів і колег. Свій колосальний досвід і потенціал, власні духовні сили скеровуєте в нашу спільну справу – виховання патріотів і навчання таких фахівців, які достойно конкуруватимуть не лише в Україні, а й за її межами. За це ви варті щирої пошани від студентів, суспільства та держави.
Бажаю вам невичерпної енергії та натхнення, професійних перемог, успіхів у всіх починаннях, родинного затишку та добробуту, щасливої й щедрої долі!»
Усі, хто цього дня виходив на сцену, наголошували на значній і відповідальній місії педагога у процесі підготовки та виховання майбутнього покоління.

Опісля відбулося вручення почесних грамот, подяк ректора СНУ імені Лесі Українки, Волинської облдержадміністрації, обласної та міської рад, Управління освіти, науки та молоді ОДА.

 

Продовжили святкові віншування урочистим концертом, який підготували викладачі та студенти факультету культури і мистецтв СНУ імені Лесі Українки. Висловлюємо особливу подяку військовому оркестру 14-ї окремої механізованої бригади – учасникам АТО та керівнику оркестру Ярославу Королю за подарований гарний настрій і майстерне виконання музичних композицій.

Відділ звʼязків із громадськістю

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов'язкове