Головна / Публікації / «Спочатку було Слово»: у Лесиному виші літературні читання

«Спочатку було Слово»: у Лесиному виші літературні читання

У СНУ імені Лесі Українки відбулися літературні читання з нагоди Дня писемності та Тижня факультету філології та журналістики.

У понеділок, 5 листопада, у Лесиному виші, на факультеті філології та журналістики, відбулася зустріч із волинськими письменниками. У гості завітала Ольга Ляснюк, очільниця Волинської організації Національної спілки письменників України, яка й розпочала захід. Вона зазначила, що незабаром не лише День писемності, а й 38-річчя святкує Волинська організація НСПУ. Першою розповіла про свої книги «Квіти на снігу» та «Етюд з метеликом» Надія Гуменюк. Авторка додала, що до прози прийшла з журналістики, а не з поезії, як зазначають літературознавці. На зустрічі студенти мали нагоду ознайомитися із сюжетом нової книги «Дожити до весни», яку нещодавно презентували в книгарні «Є». Письменниця зачитала кілька віршів, які увійдуть у нову, вже підготовлену збірку.

Наступною виступила Наталія Шульська, кандидат філологічних наук, викладач факультету філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки, яка теж поділилася своєю поезію. Для першокурсників це виявилося несподіванкою. Пані Наталія зізналася, що більшість її віршів вважають інтимною лірикою, хоча «Парасолька» один із винятків. Микола Мартинюк, кандидат філологічних наук, викладач Луцького педагогічного коледжу, дивував своєю перекладною поезією, а також своїм авторським віршем про соціальні мережі. Вразила своїм декламуванням студентка магістратури ФФтаЖу Тетяна Регешук. Ольга Ляснюк підкреслила, що у віршах дівчини чути модерну поезію 2000-х років. Ще один волинський поет Сергій Цюриць зачаровував не лише своїми творами, а й акторською майстерністю. Завершила літературні читання Ольга Ляснюк, яка продекламувала свою прозово-поетичну мініатюру.


Після заходу всі охочі мали можливість придбати книги з автографами письменників, поспілкуватися та сфотографуватися із членами НСПУ. 

Ольга ВОЗНЯК,

студентка 1 курсу факультету філології та журналістики

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело