Головна / Публікації / СНУ імені Лесі Українки та Вища технічна школа Оствестфалія-Ліппе створюють Центр співпраці університетів

СНУ імені Лесі Українки та Вища технічна школа Оствестфалія-Ліппе створюють Центр співпраці університетів

30 листопада ректор СНУ імені Лесі Українки, професор Ігор Коцан і професор Віра Хайдемейєр під час перебування в Німеччині провели дружню зустріч із ректором Вищої технічної школи Оствестфалія-Ліппе (м. Лемго, Німеччина) Юргеном Кралєм за участі почесного професора нашого вишу Карла-Германа Крога.

СНУ імені Лесі Українки і Вища технічна школа Оствестфалія-Ліппе, яка входить у п’ятірку кращих німецьких технічних університетів, уже тривалий час є партнерами та мають чинну угоду про співпрацю.

Нещодавно навчальний заклад очолив новий ректор – Юрген Краль, тому постало питання не лише познайомитися з представниками нової команди, а й обговорити нові напрями співробітництва. Власне, цьому й була присвячена розмова керівників двох навчальних закладів, під час якої вони домовилися реалізувати таке:

  • ·        короткострокові програми мобільності (на період 3-12 місяців) для українських бакалаврів, магістрів, аспірантів, докторантів;
  • ·        короткострокові стажування / викладання / підвищення кваліфікації (на період від 5 днів до 2 місяців) для викладачів та адміністративного персоналу вищих навчальних закладів (у рамках програми «Еразмус+ К1»);
  • ·        заснувати і підтримувати діяльність Центру співпраці університетів на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки із залученням фахових спільнот, бізнесу та аналітичних центрів, створення лабораторій з метою проведення спільних міждисциплінарних досліджень у галузі харчових технологій, біотехнологій, фармакології та поширення результатів їхньої діяльності у роботі підприємств України, Німеччини та ін.

Задля втілення вищезазначених проектів і програм Ігор Коцан та Юрген Краль погодили створення робочої групи у складі чотирьох українських та чотирьох німецьких фахівців, перше засідання якої відбудеться в Німеччині, друге – у СНУ імені Лесі Українки. Координуватиме і відповідатиме за організацію співпраці з нашим університетом від Вищої технічної школи Оствестфалія-Ліппе проректор з міжнародних відносин Івона-Крістіна Бартель.

На завершення зустрічі Івона-Крістіна Бартель та Юрген Краль розповіли про їхню університетську інтелектуальну smart-фабрику (єдину серед навчальних закладів Німеччини) та провели екскурсію для української делегації лабораторіями Вищої технічної школи Оствестфалія-Ліппе, створених підприємствами задля того, аби студенти опановували не лише теорію, а й вправлялися на практиці та працювали. 

«Вища технічна школа Оствестфалія-Ліппе й надалі розбудовуватиме дослідницьку базу, адже у Німеччині для представників бізнесу престижно розміщувати власні лабораторії в університетах та вкладати кошти у розвиток високих технологій та інновацій», – підсумував ректор Юрген Краль.

Відділ зв’язків із громадськістю 

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело