Головна / Публікації / Слово Лесі завжди буде актуальним

Слово Лесі завжди буде актуальним

1 серпня делегація Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки на чолі з ректором, професором Ігорем Коцаном і першим проректором, проректором з адміністрування та розвитку, професором Анатолієм Цьосем узяла участь у вшануванні пам’яті патронеси вишу – Лесі Українки з нагоди дня її пам’яті.

Урочистості розпочалися з панахиди, яку відслужили священники свято-Троїцького кафедрального собору Української православної церкви Київського патріархату. Ведуча – художній керівник Палацу культури міста Луцька Тетяна Лець нагадала, що саме цього дня, 105 років тому, Лариса Петрівна Косач-Квітка відійшла у Вічність, після чого представники влади, наукової й творчої інтелігенції Луцька та області поклали квіти до підніжжя пам’ятника Поетесі.

Містичні аспекти Лесиної творчості окреслив у своєму виступі, член Національної спілки письменників України, редактор відділу зв’язків із громадськістю Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ігор Ольшевський. Він же наголосив на граничній актуальності слова Поетеси в наші дні, сказавши, що її «з повним правом можна вважати Митцем ХХІ віку».

Безсмертні твори Лесі Українки читали того дня юні любителі її поезії – вихованці студії «Бешкетники» при Палаці культури на чолі з керівником Вадимом Хаїнським – Дарина Іщук, Катерина Астахова і сам Вадим Хаїнський. 

Максим КИРИЛЕНКО

Фото Володимира ЛУК’ЯНЧУКА

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело