Головна / Публікації / Скандинавська ходьба як ефективний засіб оздоровлення організму

Скандинавська ходьба як ефективний засіб оздоровлення організму

У рамках II Міжнародної науково-практичної конференції «Фізична активність і якість життя людини», яка відбулась 22–24 травня на базі табору практик «Гарт» (с. Світязь, Волинська обл.) Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки був проведений Міжнародний семінар-тренінг «Nordic Walking» (Скандинавська ходьба).
Скандинавська ходьба (Nordic Walking) – це новий, безпечний, ефективний і доступний вид фізичної активності, який передбачає певну методику ходьби з використанням палиць. Нині більше як 20 мільйонів людей у всьому світі практикують ходьбу з палицями.
Семінар був організований Міжнародною федерацією з «Nordic Walking» (Польща), який провели Мартін Шульц та Лукаш Вітчук.
Мартін Шульц – президент Nordic Walking в Польщі діючої федерації під патронатом засновника Nordic Walking – Марко Кантаневи. Інструктор та тренер, який разом із засновниками Nordic Walking навчав понад 3000 інструкторів у Польщі та Європі. Є організатором наймасштабніших змагань в Польщі з Nordic Walking.
Лукаш Вітчук – член федерації Nordic Walking в Польщі, інструктор з Nordic Walking міжнародного рівня. Багаторазовий чемпіон Європи та Польщі зі скандинавської ходьби на різних дистанціях. Один з найдосвідченіших суддів в Європі, тренер спортивного клубу в м. Седльце (Польща).

Семінар-тренінг складався з теоретичного та практичного блоків. У теоретичному блоці розглядалися фізіологічні особливості ходьби, правильний підбір палиць, застосування скандинавської ходьби для осіб різного віку та рівня фізичної підготовленості. На практичних заняттях учасники семінару освоювали техніку ходьби з палицями по заданих маршрутах. Методика навчання включала підбір підготовчих та спеціальних вправ, необхідних для якісного та ефективного засвоєння техніки ходьби. Тренери наголошували учасникам на основні елементи техніки ходьби, на які варто звертати увагу. Відмітили, що при заняттях скандинавською ходьбою потрібно дотримуватися тих же правил, що і при заняттях іншими видами фізичних вправ. Перед початком ходьби потрібно зробити невелику розминку, що складається з динамічних вправ, які допоможуть розігріти суглоби і активізувати кровообіг. А закінчити заняття слід вправами на розтягування передньої і задньої поверхні стегна, а також литкових м’язів.

Під час проведення занять, організатори зазначили, що скандинавська ходьба (Nordic Walking) чудово покращує фізичне та психічне самопочуття, сприяє збільшенню виділення ендорфінів у 5 разів, нормалізує центральну нервову систему: покращує сон, самопочуття, підвищує працездатність, допомагає перемогти депресію; впливає на поставу, покращує відчуття рівноваги й координації, зміцнює вестибулярний апарат; одночасно тренуються до 90 % всіх м’язів тулуба (працюють усі групи м’язів гомілки, стегна, рук і плечового поясу, живота; додатково розвиваються м’язи шиї, спини та грудні м’язи), стимулюються захисні сили організму, підвищується імунітет; зменшується тиск і навантаження на колінні суглоби та хребет? Скандинавська ходьба зміцнює опорно-руховий апарат, не вимагає спеціальної підготовки та практично не має протипоказань.
Усі учасники семінару отримали величезне задоволення від навчально-тренувальних занять, засвоїли багато нової корисної інформації й були дуже раді, що взяли участь у його проведенні.
На завершення Міжнародного семінару-тренінгу «Nordic Walking» (Скандинавська ходьба) всі отримали міжнародний двомовний сертифікат про професійну підготовку інструктора скандинавської ходьби, який дозволяє навчати і проводити заняття зі скандинавської ходьби як в Україні, так і за її межами.

Світлана ПОДУБІНСЬКА,
кафедра теорії фізичного виховання, фітнесу та рекреації

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело