Головна / Публікації / Сеанс стародавньої арттерапії на факультеті філології та журналістики

Сеанс стародавньої арттерапії на факультеті філології та журналістики

«Навряд чи є вища насолода за насолоду творити», – під таким гаслом авторства Миколи Гоголя 27 листопада на факультеті філології та журналістики відбувся майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки «Різдвяна коза». Саме так першокурсники розпочали на практиці вивчати відображення в мові культури давніх слов’ян у межах дисципліни «Вступ до слов’янської філології».

«Це не просто майстер-клас із теми, а швидше здобуття знань про етносимволічне значення кольорів, особливості вірувань наших предків, їхній спосіб життя, заняття тощо, але передусім для кожного студента це ще й арттерапія напередодні заліково-екзаменаційної сесії. Погодьтеся, для першокурсників, які тільки проходять адаптацію в системі закладу вищої освіти, це надзвичайно важливо, ділиться думками організаторка та модераторка заходу – кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри історії та культури української мови Ірина Левчук. – Таке дійство ми проводимо вже вп’яте, адже перші мотанки виготовляли 2014 року для воїнів як обереги. Щоразу відчуваю неймовірне бажання студентів творити власноруч знову й знову щось нове».

Спершу учасники майстер-класу дізналися про історію виникнення ляльки-мотанки, її значення, різновиди, довідалися про різні техніки виконання.

З присутніми охоче ділилася своїми знаннями та вміннями відома волинська дизайнерка Наталія Слюсаревська. Крок за кроком разом із майстринею студенти створювали українську традиційну ляльку-оберіг. До виготовлення Кози всі поставилися сумлінно й намагалися виконувати вказівки правильно, адже пані Наталія запевнила, що мотанка матиме «магічні» властивості. «Ця лялька піднімає настрій, приносить добробут, гроші, багатство. Головне в це вірити, як у загадані бажання на Новий рік чи Різдво. Можна ангелочка причепити, монетки, сердечка – все залежить від ваших бажань», наголосила Наталія Слюсаревська.

Хоча для багатьох учасників це була перша в житті мотанка, але позитивні емоції й враження переповнювали кожного. «Я дуже щаслива побувати на такому захопливому та цікавому майстер-класі. Мені неймовірно сподобався процес виготовлення ляльки-мотанки Кози та сам результат роботи», розповіла першокурсниця Наталія Лисак.

Юлія Никитюк, відгукуючись про дійство, зазначила: «Мене дуже вразила ця мотанка. Вона, дійсно, має якусь магічну силу, адже зачаровує красою й надихає. Я вважаю, що потрібно частіше відвідувати такі заходи, аби розвиватися й відволікатися від буденності».

Як виявилося, виготовлення Різдвяної Кози – це ще й командна робота. «Мені дуже сподобалась атмосфера. Як кажуть, спільна справа об’єднує, ми з радістю допомагали один одному, зауважила Мирослава Теребейко. Ми були вражені вмілістю кожного з нас і ще більше були вражені, що в нас вийшли дуже гарні ляльки».

Катерина Козак зізналася, що спочатку мала сумнів щодо успішного завершення роботи. «Сама атмосфера дала мені змогу розслабитися й отримувати задоволення від виготовлення ляльки. Дуже вдячна, додала студентка, що мала змогу набути такого досвіду, тепер точно навчу дітей у школі такої цікавої справи».

Непомітно пройдений час засвідчив, що «неформатні» заняття налаштовують на позитивний настрій, творчі думки та дають багато щасливих спогадів. А запалені вогники в очах учасників переконали: креативне навчання формує креативного фахівця!

Враження записувала Наталія СИДОРУК

Світлини Володимира СТЕЛЬМАХА

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов'язкове