Головна / Публікації / Розпочинається реалізація проєкту «Норвегія – Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (NUPASS)», що передбачає перепідготовку та соціальну адаптацію військовослужбовців, учасників АТО, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні

Розпочинається реалізація проєкту «Норвегія – Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (NUPASS)», що передбачає перепідготовку та соціальну адаптацію військовослужбовців, учасників АТО, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні

Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки спільно з Громадською організацією “Центр громадської освіти” за підтримки Міжнародного фонду соціальної адаптації розпочинають реалізацію проекту “Норвегія-Україна” що передбачає професійну перепідготовку та соціальну адаптацію військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні  за напрямом “Інформаційні технології в малому бізнесі”. Проєкт фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії в партнерстві з норвезьким університетом NORD.

 

З нагоди старту проєкту 17-го вересня у конференц-залі Лесиного вишу відбулося спілкування керівників, організаторів та учасників. До присутніх звернувся ректор Університету Лесі Українки Анатолій Цьось: «Ми хочемо, щоб Університет став центром освіти, науки, культури нашого краю. Це надзвичайно важливе завдання. Дуже добре, що ви тут є. Я вас запрошую частіше приходити, брати участь в різноманітних заходах. Будемо разом творити Університет і допомагати Вам вирішувати Ваші питання. Закликаю до співпраці»

 

Президент Міжнародного Фонду Соціальної Адаптації Володимир Рубцов також звернувся до учасників проєкту.  «Суть проекту – запросити Вас в Університет, центр науки і культури. Більшого центру на Волині немає. Тут є все необхідне. До цього всього ми ще й долучаємо громадську організацію з її бажанням донести думку громадськості, щось змінити. На виході ви отримаєте офіційні документи про те, що Ви були учасниками проекту. Дякуємо, що ви знайшли сміливість прийти сюди. Дійдіть до кінця. Буде цікаво», - заявив він.

 

 

Обласну владу на дійстві представляв директор департаменту зовнішніх зносин, залучення інвестицій та з питань туризму і курортів Волинської ОДА Ігор Чуліпа. «В Норвегії чудово розуміють, що ми тут захищаємо і їх тут. Росія недалеко. Я хочу побажати учасниками проекту пройти цей проект до кінця. Багато з вас зрозуміє, що цей проект лише початок того, що вас ще чекає в житті», - заявив чиновник.

 

Директор громадської організації «Центр громадської освіти» Ольга Іванків також звернулася до присутніх з вітальним словом. До слова, Ольга Іванків буде серед числа викладачів проєкту. «Будемо протягом трьох місяців випробовувати один одного. Бажаю Вам удачі, натхнення та дійти до кінця», - заявила очільниця громадської організації.

 

Куратор проєкту Олена Івашко розповіла учасникам про деталі навчання та познайомила з викладачами.

 

Програма соціальної адаптації військовослужбовців, звільнених в запас спільно з Міжнародним фондом соціальної адаптації (проект «Україна –Норвегія») розпочалася в 2003 році. Партнерами проекту є 15 українських вищих навчальних закладів, серед яких і з 2014 року Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки. У період 2003 - 2019 років учасниками проєкту стали 10 646 осіб, серед них 1401 учасників АТО/ООС.

 

 

Метою проекту є зменшення впливу негативних соціальних наслідків економічних реформ та реформ оборонного сектору України для звільнених у запас військовослужбовців та членів їх сімей та сприяння розвитку співпраці між двома країнами.

 

Реалізація даного проекту сприятиме працевлаштуванню учасників проекту з метою поліпшення умов життя сімей військовослужбовців; у створенні власного (сімейного) бізнесу в умовах високого рівня безробіття в Україні, реалізації організаторських здібностей військовослужбовців та формуванні класу законослухняних платників податків.

 

Основу проєкту складає професійна перепідготовка цільової групи на цивільні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України, сприяння учасникам проекту у соціальній адаптації до умов життя у громадянському суспільстві. Виконавцями навчальної частини проекту є СНУ імені Лесі Українки і норвезький університет NORD, які організовують і здійснюють професійну перепідготовку учасників проекту за спеціальністю “Інформаційні технології в малому бізнесі” в обсязі 500 годин. В результаті виконання завдань курсової перепідготовки випускники отримують три документи: свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка (від СНУ імені Лесі Українки), спільний сертифікат університету Нурланда та СНУ імені Лесі Українки, спільний диплом Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії.

 

У програмі можуть взяти участь:

1. Кадрові військовослужбовці ЗСУ та інших силових структур, які звільнені в запас або завершуть службу в поточному році.

2. Учасники бойових дій.

3. Члени сімей всіх вищевказаних категорій.

5. Члени сімей загиблих учасників бойових дій.

6. Волонтери.

 

В рамках проекту «Україна-Норвегія» в СНУ імені Лесі Українки уже проведено перепідготовку п’яти груп військовослужбовців, звільнених в запас, учасників АТО та членів їх сімей. В рамках цієї програми 160 колишніх військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей пройшли програму перепідготовки за спеціальностями «Менеджмент підприємницької діяльності», «Менеджмент організацій» та «Енергоефективна економіка», “Інформаційні технології в малому бізнесі”.

 

Інформація про проєкт: https://ifsa.kiev.ua/proekt-ukraina-–-norvegiya/

Відгуки учасників проєкту: https://ifsa.kiev.ua/proekt-ukraina-–-norvegiya/vidguki/