Головна / Публікації / Річниця перепоховання Тараса Шевченка: керівництво Університету вшанувало Кобзаря

Річниця перепоховання Тараса Шевченка: керівництво Університету вшанувало Кобзаря

22-го травня – ще один жалобний день, пов’язаний з іменем видатного Тараса Шевченка. У цей день у 1861-му році Кобзаря перепоховали на Чернечій горі у Каневі.

 

Пригадуючи цю подію, керівництво Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки віддало шану Шевченкові. Ректор Анатолій Цьось та проректор з навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна поклали квіти до пам’ятника Кобзарю. Після цього пам’ять великого українця вшанували хвилиною мовчання.

 

 

 

Нагадаємо, 1861 року відбулося перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева. Після того, як п’ятдесят вісім днів прах Шевченка перебував у Петербурзі, його домовину, виконуючи заповіт, було перевезено в Україну й перепоховано на Чернечій горі біля Канева.

 

 

Труну спочатку привезли до Києва, далі 20 травня 1861 року останки Кобзаря пароплавом «Кременчук» перевезли до Канева. Дві доби домовина перебувала в Успенському соборі, а 22 травня, після відслуженої в церкві панахиди, прах віднесли на Чернечу гору.

 

 

Відділ зв’язків із громадськістю