Головна / Публікації / Ректор Лесиного вишу вручив медикам Волині сертифікати про участь у міжнародному проєкті Британської Ради

Ректор Лесиного вишу вручив медикам Волині сертифікати про участь у міжнародному проєкті Британської Ради

Ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось вручив працівникам медичних закладів Волинської області пам’ятні подарунки та сертифікати про участь у проєкті «Психосоціальна підтримка медиків під час епідемій і пандемій». Подія була символічною, адже 5 жовтня у світі відзначають Міжнародний день лікаря.

 

Як відомо,  Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки спільно із Волинським медичним інститутом реалізовував програму «Психосоціальна підтримка медиків під час епідемій і пандемій», за підтримки Луцької міської ради в межах проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)», що співфінансується Європейським Союзом та Британською Радою в Україні.  

 

Впродовж місяця заняття із головними і старшими медсестрами лікарень Волинської області проводили проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці, доктор психологічних наук, професор Лариса Засєкіна та клінічний психолог, гештальтконсультант Тетяна Гордовська. 

 

«Проєкт недаремно називають «Психосоціальна підтримка медиків під час епідемій і пандемій». Фактично ми вам надали ті техніки та технології, які можна використовувати під час будь-яких стресових ситуацій.  Світ нестабільний, але людина має достатньо ресурсу, щоб відновлюватися й особистісно зростати» , - звернулася до медичних працівників Лариса Засєкіна.

 

Ректор Анатолій Цьось зазначив, що як і будь-яка установа та заклад вищої освіти, Університет дотримується правильної політики і максимально відкритий для співпраці з усіма: «Сьогодні успішний заклад вищої освіти повинен бути скрізь: у системі освіти, культури, спорту, економіки і, звичайно ж, медицині. І чим відкритіший Університет, тим він успішніший. Ми намагаємося дотримуватися саме такої політики. Життя змінилося, стресових ситуацій побільшало. Тому реалізація таких проєктів дуже важлива. Я надіюся, що це принесе користь, а отримані знання будуть актуальними у майбутньому». 

 

Також ректор нагадав, що на початку пандемії за підтримки Волинської єпархії ПЦУ в Лесиному виші розпочав роботу Центр духовно-психологічної підтримки населення. На «гарячу лінію» звернулися більше пів тисячі людей. 

 

Директор департаменту сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради Володимир Захожий теж висловив сподівання, що для учасників програми «Психосоціальна підтримка медиків під час епідемій і пандемій» отримані знання стануть корисними в роботі: «Якщо ви зможете позитивно налаштувати і заспокоїти людей, то від цього залежатиме  і психологічний стан громади. Низький уклін за вашу роботу. Бажаю, щоб ви залишалися здоровими, спокійними і своєю посмішкою заспокоювали людей, вселяли їм надію та віру у майбутнє».

 

Більшість занять відбувалися на базі Волинського медичного інституту. Виконувачка обов’язків ректора закладу Тетяна Пастрик у зверненні до колег-медиків зазначила, що під час підготовки заходів хотілося зробити неординарний, цікавий проєкт. 

 

Анатолій Цьось та Лариса Засєкіна вручили працівникам медичних закладів Волинської області пам’ятні подарунки та сертифікати про участь у проєкті «Психосоціальна підтримка медиків під час епідемій і пандемій».

 

У свою чергу, медики висловили вдячність керівництву Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, координаторам проєкту Ларисі Засєкіній, Тетяні Гордовській, а також Тетяні Пастрик за продуктивну та цікаву роботу.   

 

Андрій ПЕТРУШКО,

відділ зв'язків із громадськістю