Головна / Публікації / Професійне зростання – пріоритетний напрям розвитку СНУ

Професійне зростання – пріоритетний напрям розвитку СНУ

Професійне зростання – пріоритетний напрям розвитку СНУ

У сучасному світі, що стрімко розвивається, професійні кваліфікації викладача вищої школи потребують постійного вдосконалення. Йдеться не лише про здобуття наукових ступенів та вчених звань, а й про вивчення новітніх тенденцій вищої освіти, які у спільному європейському освітньо-науковому просторі постійно зазнають суттєвих змін.

Ректор СНУ імені Лесі Українки, професор Ігор Коцан бере участь у багатьох освітніх ініціативах Європейського Союзу, є членом Спілки ректорів України та Польщі, ініціював входження СНУ у консорціум університетів Німеччини, Данії, Італії та Сербії. Завдяки його активній позиції професори та доценти університету мають змогу подавати грантові та проєктні заявки для участі у європейських грантових програмах та програмах підвищення кваліфікації викладачів вищої школи.

За рекомендації ректора Ігоря Коцана завідувач кафедри прикладної лінгвістики, професор Ірина Біскуб пройшла відбір та отримала запрошення на професійне стажування у проєкті «Інноваційний університет і лідерство. Фаза V: Інтердисциплінарність та міжгалузевість і стратегії розвитку університету».

Проєкт функціонує за підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України та під почесним патронатом Фундації польських ректорів – Інституту суспільства знань.

Співорганізатори: з польського боку – Варшавський університет, Ягеллонський університет, Фундація Artes Liberales; з українського боку – Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики», Спілка ректорів вищих навчальних закладів України.

Мета проєкту – підготовка груп академічних лідерів, що мають бажання та здатні впроваджувати сучасні інтердисциплінарні, трансдисциплінарні, міжгалузеві освітні та освітньо-наукові програми в практики української вищої школи. Програма стажування передбачала інтенсивне тренінгове навчання в Україні та Польщі упродовж чотирьох тижнів з 7 по 31 жовтня 2019 р., а також підготовку й реалізацію відповідних індивідуальних мікропроєктів в університетах.

Участь у стажуванні проходитиме у 3 етапи. На першому етапі (в Польщі – Варшава та Краків) відбувся тренінг (2 тижні) з проблематики відповідних модулів, а по його завершенні серія консультацій та індивідуалізованих зустрічей (2 тижні) з представниками академічного менеджменту, викладацького персоналу, органів державного та комунального управління, наукових установ, фондів, недержавних організацій, мас- та соціальних медіа та іншими стейкхолдерами в рамках проблематики модулів.

На другому етапі (в Україні) учасники проєкту за допомоги польських та українських консультантів готують мікропроєкти (як індивідуальні, так і групові) з удосконалення роботи своїх університетів, академічних центрів, або, навіть, усієї системи вищої освіти України в обраних напрямах.

Підсумком проєкту виступає презентація підготовлених мікропроєктів та їх пропозиція Міністерству освіти і науки України, Спілці ректорів ВНЗ, власним університетам на підсумковій конференції в травні-червні 2020 р.

За результатами першого етапу стажування Ірина Біскуб розробила та подала до захисту навчально-науковий проєкт «Інтердисциплінарний підхід до викладання курсу “Основи дискурсаналізу”». Запропонований проєкт під час захисту отримав схвальні відгуки від декана факультету «Artes Liberales» Варшавського університету, професора Роберта Сухарського, директора «Міжнародного фонду досліджень освітньої політики», професора Тараса Фінікова, та генерального директора директорату вищої освіти МОН України Олега Шарова. Проєкт реалізовуватиметься на кафедрі прикладної лінгвістики і перередбачає застосування інтердисциплінарного наукового інструментарію під час навчання студентів аналізу різних видів дискурсу.


Висловлюємо щиру вдячність ректору СНУ імені Лесі Українки, професору Ігорю Коцану, факультету «Artes Liberales» ВУ, Міжнародному фонду досліджень освітньої політики, Фундації польських ректорів за сприяння в участі та реалізації інтердисциплінарного проєкту на кафедрі прикладної лінгвістики СНУ імені Лесі Українки. 

Ірина БІСКУБ,

професор, завідувач кафедри прикладної лінгвістики

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов'язкове