Головна / Публікації / Призначення Анатолія Цьося ректором: амбітні ідеї та потужна команда

Призначення Анатолія Цьося ректором: амбітні ідеї та потужна команда

Призначення Анатолія Цьося ректором: амбітні ідеї та потужна команда

28 січня відбулося урочисте розширене засідання вченої ради з нагоди призначення доктора наук з фізичного виховання і спорту, професора Анатолія Цьося на посаду ректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Анатолій Васильович доповів присутнім про пріоритети діяльності колективу СНУ імені Лесі Українки в умовах реформування вищої освіти в Україні. Свою розмову ректор розпочав із визначення статусу вишу як наукового, освітнього, культурно-мистецького та спортивного осередку Волині. Так, торік СНУ у консолідованому рейтингу увійшов у ТОП–10 ЗВО Західної України. Цьогоріч виш отримає з бюджету 110,4 % від фінансування минулого року, а це додатково більше як 14 млн грн на розвиток. Якщо проаналізувати технічні та гуманітарні ЗВО, то СНУ імені Лесі Українки на 7 місці серед усіх закладів вищої освіти України за ефективністю роботи. І це результат копіткої роботи кількох поколінь професорсько-викладацького складу вишу, ректорів, проректорів, деканів. Анатолій Васильович подякував усім, завдяки кому СНУ імені Лесі Українки став потужним національним університетом: Романові Антоновичу Арцишевському, Георгієві Євлампійовичу Давидюку, Олегові Васильовичу Парасюку, Володимирові Миколайовичу Мельнику, Вікторові Івановичу Завацькому, Андрієві Сергійовичу Нісімчуку, Петрові Миколайовичу Гусаку, Богданові Олексійовичу Ярошу, Андрієві Миколайовичу Гордійчуку, Несторові Володимировичу Бурчаку, Анатолієві Вадимовичу Свідзинському.

Очільник вишу наголосив: «Як переможець цієї ректорської кампанії я дякую кожному членові нашого колективу за велику підтримку та довіру, які я отримав. Усвідомлюю, що 85 % голосів працівників і студентів — це надії та сподівання на нову, ефективнішу та прозорішу систему управління, на якісно новий тип комунікації, на оновлення матеріально-технічної бази». Тому найближчим часом університет очікують ґрунтовні зміни: дискусія щодо повернення вишу назви "Волинський національний університет імені Лесі Українки"; створення видавництва, медичного факультету й оплата навчання 50 студентам за рахунок бізнесу; відкриття військової кафедри за гуманітарними освітніми програми; розроблення проєктів цифрової бібліотеки та документообігу; видання повного зібрання творів патронеси вишу – Лесі Українки; закордонне стажування не менш як 30 % студентів та багато інших. 

Благословив Анатолія Васильовича на посаду ректора митрополит Луцький і Волинський Михаїл, побажавши, щоб усі напрацьовані плани та мрії, які ставить перед собою університет, здійснилися: «Бог у поміч! Гарні ідеї, гарні правила, гарні задуми! Успіху, успіху, успіху!» 


Привітала Анатолія Цьося народний депутат України Ірина Констанкевич: «Ми вступаємо в новий період, на новий етап розвитку університету… Найцінніше, що ми маємо, – це наш заклад вищої освіти. І найцінніше – не споруди, не стіни, а ті традиції, які формувались і формуються. І ми учасники цього процесу формування традицій. Нашому університету цьогоріч виповнюється 80 літ. В історичному розвитку це надто мало, а для Волині це справді істотна віха. Тому що від учительського інституту, потім до педінституту, педагогічного, класичного, національного університету – це та велика дорога, якою пройшло не одне покоління наших колег. І ми їм усім маємо дякувати за те, що вони створили нашу Волинь через таку потужну освітню і наукову установу, як університет імені Лесі Українки. І я вітаю нас усіх із тим, що ми творці новітньої наукової академічної історії». Ірина Мирославівна закликала усіх підтримати Анатолія Васильовича: «Від кожного з нас залежить, чи будемо рухатися віражами, чи йтимемо прямо та вгору. Я бажаю, щоб ми усі в цей непростий час для університетів усе зробили для того, щоб ця дорога була висхідною». Наостанок нардеп закликала ректора гуртувати навколо себе команду, молоду за духом, яка хоче працювати і може подолати усі труднощі, але водночас ногами міцно стояти на тих традиціях, які постали за 80 років. 

Щирі вітання цього дня лунали від голови облради Ірини Вахович: «Розвиток кожного закладу вищої освіти залежить від двох складників: лідера та колективу, який умотивований до роботи. Тож будьте вмотивовані до зрушень!.. Бажаю зеленого світла на усіх дорогах, чудової хорошої команди та підтримки». 


Вітальне слово виголосила начальник управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА Людмила Плахотна: «Високо цінуємо ті кадри, які підготовлені у цьому закладі вищої освіти. Випускники СНУ імені Лесі Українки – це високий рівень, високі досягнення, висока планка… Вони побудують ту нову українську школу, яку сьогодні бачить Міністерство освіти і науки України. Нехай розвивається мій рідний виш!» 

Новопризначеного ректора вітав т. в. о. міського голови Григорій Пустовіт: «Сьогодні унікальна подія, яка має одну назву, – шанс. Університет отримав можливість перейти на нові швидкості, нові якості, нові вимоги до своїх студентів і викладачів, додати нової динаміки. Без змін ніколи не досягти успіху. Без сміливості та мужності іти на зміни ніколи не збудувати того, що потім поставлять у заслугу. Я вірю, що у вашому закладі, у вашому колективі все складеться так, як треба. Ви готові!» 

Підтримати та привітати очільника вишу, окрім викладачів і працівників, студентів СНУ імені Лесі Українки, представників ЗМІ, завітали й інші високодостойні гості: Генеральний консул Республіки Польща у м. Луцьку Вєслав Мазур, радник виконувача повноважень Луцького міського голови Ігор Поліщук, начальник патрульної поліції у Волинській області Андрій Крутень, начальник управління Служби безпеки України у Волинській області Павло Данюков, голова Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Василь Грановський, начальник Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Павло Боснюк, ректори Петро Савчук (ЛНТУ), Петро Олешко (Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти) й ін.  

Відділ зв’язків із громадськістю

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов'язкове