Головна / Публікації / Презентація факультету педагогічної освіти та соціальної роботи

Презентація факультету педагогічної освіти та соціальної роботи

28 вересня 2020 року розпочалась презентація факультету педагогічної освіти та соціальної роботи. Кафедра загальної педагогіки та дошкільної освіти мала за честь першою демонструвати виставку бізібордів та лепбуків для дітей раннього та дошкільного віку.

 

Викладачі, студенти, директори закладів дошкільної освіти, методисти, вихователі, всі, хто має відношення до дошкільної освіти і не тільки, взяли участь у науково-методичному семінарі «Дошкільна освіта для сталого розвитку» за участю відомого українського дослідника проблем дошкільної освіти, лінгводидакта, головного наукового співробітника лабораторії дошкільної освіти та виховання Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України, доктора педагогічних наук, професора Гавриш Наталії Василівни (м. Київ). Тема лекції: «Дошкільна освіта для сталого розвитку». Окремою окрасою свята стала презентація концепції музейної експозиції «Іграшки нашого дитинства». А ще, Наталія Гавриш подарувала ляльку, яка зайняла достойне місце на поличці нашого музею. Це лише початок, але так приємно бачити щирі обличчя, на яких так і написано: «Всі ми родом із дитинства». Не менш насиченою була і друга частина презентації кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти. Наталія Василівна дуже цікаво виступила на тему «У фокусі ранній вік: науково-методичний дискус». У перерві всі учасники семінару отримали іменні сертифікати, мали змогу посмакувати смаколиками та випити смачної кави. Хочемо відмітити дискусійну платформу «Моя життєва місія – вихователь». Студенти активно задавали питання, записували, аналізували, кожен черпав для себе щось цінне.

 

29 вересня естафету перейняла кафедра теорії та методики початкової освіти. У фойє третього поверху функціонувало студентське бюро «Ви запитуєте – ми відповідаємо», реалізоване студентами групи ПО-31 під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента Наталії Ольхової. У цьому довідковому бюро кожен студент мав змогу отримати відповіді на будь-яке запитання щодо навчання в університеті й не тільки. Студенти-організатори з радістю відповідали на усі поставлені запитання. Відбувся також черговий, а саме – четвертий, науковий семінар «Інформаційні технології та освіта: актуальні проблеми та перспективи розвитку» (модератор – кандидат педагогічних наук, доцент Ірина Остапйовська). Це наукове дійство відкрили декан факультету педагогічної освіти та соціальної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Антонюк Володимир Зіновійович та завідувачка кафедри теорії та методики початкової освіти доктор педагогічних наук, професор Пріма Раїса Миколаївна. Під час семінару його учасники мали змогу ознайомитися з результатами науково-дослідницької проєктної діяльності студентів груп ПО-21 та ПО-22, які вивчали проблеми комп’ютерних ігор, мережевого етикету, особливості інформаційної діяльності у цифрову епоху, проблеми Інтернет-залежності тощо. Варто зазначити, що, хоча більшість студентів виконувала подібну діяльність уперше, всі доповіді вирізнялись не тільки ґрунтовністю, але й високим рівнем підготовки та презентування. Загалом, семінар проходив у невимушеній науково-творчій атмосфері та дозволив усім учасникам відкрити для себе чимало нового з царини інформаційних технологій. Завершальним акордом дня кафедри теорії та методики початкової освіти став коучинг «Вальфдорфська школа: особливості навчання і виховання дітей», який організували та провели кандидат педагогічних наук, доцент Данилюк Оксана Климівна та вчителька першої вальфдорфської школи у Луцьку Оксана Ткачук. Під час заходу його учасники мали змогу ознайомитись із засадами та історією виникнення вальфдорфської педагогіки, досвідом роботи та планами розвитку освіти «по-вальфдорфськи» у Луцьку. Своєрідною родзинкою цієї зустрічі стала можливість побачити практичне застосування методик вальфдорфської освіти та, навіть, випробувати їх на собі.

 

Презентація кафедри соціальної роботи та педагогіки вищої школи 30 вересня 2020 року розпочалася з інтерактивного заняття з елементами тренінгу «WITHOUT CORRUPTION». Адвокатка Юлія Спас зупинилась на ролі, функціях та повноваженнях правоохоронних та антикорупційних органів, їх компетенції та основних завданнях. Окремо закцентувала увагу на відповідальності, яка чекає на суб’єктів корупційних злочинів; на причинах, які породжують корупцію в освіті, її профілактиці. Студенти спеціальностей «Соціальна робота», «Соціальне забезпечення» та «Педагогіка вищої школи», викладачі кафедри соціальної роботи та педагогіки вищої школи взяли активну участь у заході, засвідчивши свою компетентність у подоланні цієї проблеми. Упродовж заходів, що презентувала кафедра соціальної роботи та педагогіки вищої школи до тижня факультету, студенти-магістри за методом рівний–рівному для студентів 2 та 3 курсів провели Work-shop «Дім (Не) Безпеки», метою якого було ознайомити слухачів з явищем домашнього насильства, його формами та наслідками. Зокрема були опрацьовані кейси, визначаючи особливості поведінки кривдника, жертви та спостерігачів. Студентам було запропоновано добірку соціальної реклами з проблеми, після якої відбулось жваве обговорення стратегій попередження та роботи. У рамках тижня факультету педагогічної освіти та соціальної роботи кафедра соціальної роботи та педагогіки вищої школи започаткувала проведення тематичного науково-методичного семінару підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних і соціальних працівників «Сучасні стратегії та інноваційні моделі надання соціальних послуг». Проведення таких семінарів є надзвичайно важливим і актуальним для сьогодення, оскільки інтегрує науковий і практичний потенціал професійної підготовки висококваліфікованих фахівців соціальної роботи та соціального забезпечення. У роботі семінару взяли участь Майборода Вікторія Марківна, директор Департаменту соціальної політики Луцької міської ради, яка зупинилась на важливих аспектах надання соціальних послуг Територіальними центрами; Клімук Вікторія Анатоліївна, заступник директора Департаменту соціальної політики Луцької міської ради, яка проаналізувала механізм нарахування та виплати соціальної допомоги сім’ям. Волинській області та питанням призначення пільг і субсидій акцентували свої виступи Гурківська Олена Володимирівна, начальник комунальної установи «Центр по здійсненню соціальних виплат» Волинської обласної ради та начальник відділу впровадження, технічного обслуговування програмних засобів цієї установи Пономарьов Юрій Іванович. На аналізі захисту прав дітей та організації роботи з вразливими сім’ями в умовах децентралізації зупинилась начальник служби у справах дітей та сім’ї Гіркополонківської сільської ради Мигальчук Світлана Василівна. В обговоренні виступів активну участь взяли спеціалісти відділу соціального захисту у справах дітей, сім’ї та молоді сільських рад, соціальні педагоги закладів загальної середньої освіти, викладачі, аспіранти, магістри.

 

1 жовтня кафедра спеціальної та інклюзивноі освіти організувала зустріч із психологом, CFMW/BF/AFF практиком SOP Оленою Левенець. Під час зустрічі пані Олена ознайомила присутніх з основними психологічними навиками, навчила заповнювати себе позитивом. Навчила розкрити психічні, емоційні, фізичні та енергетичні блоки, що обмежують нас у житті та заважають отримувати бажане; рефлексувати і звільнитися від стресу; віднайти легкість та відчуття радості; розширити потенціал та усвідомити власне «Я». Під час ознайомлювального майстер-класу студенти і викладачі мали змогу відчути на собі розслаблення, а також попрактикувати. Ми, на якийсь час, стали практиками-початківцями методу АКСЕС БАРС та відчули ефективні інструменти школи ACCESS CONSCIOUSNESS. Особливе зацікавлення у студентів спеціальності «Спеціальна освіта» та запрошених практикуючих дефектологів викликала презентація методичних напрацювань науковців кафедри спеціальної та інклюзивної освіти. Зокрема були репрезентовані навчально-методичні посібники І. М. Брушневської та Ю. В. Рібцун «Комунікативний компонент мовленнєвої діяльності дітей: діагностичний комплекс» та «Комунікативний компонент мовленнєвої діяльності дітей: методика формування». Окрім теоретичного ознайомлення із структурою та основними положеннями посібників, учасники мали можливість практично апробувати окремі діагностичні завдання. Жваве обговорення практичних аспектів запропонованих напрацювань засвідчили актуальність наукового доробку. Студенти другого курсу спеціальності «Спеціальна освіта» під керівництвом Сергєєвої Валентини Федорівни провели традиційні педагогічні читання «Актуальні питання навчання дітей з особливостями психофізичного розвитку в системі спеціальної та інклюзивної освіти». Відкрили захід традиційно декан факультету Антонюк Володимир Зіновійович, завідувачка кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Кузава Ірина Борисівна та доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Сергєєва Валентина Федорівна.

 

Тиждень факультету педагогічної освіти та соціальної роботи пройшов плідно, цікаво та пізнавально.

 

Факультет педагогічної освіти та соціальної роботи