Головна / Публікації / Практика з лісової селекції: пізнавально та весело

Практика з лісової селекції: пізнавально та весело

4–9 березня студенти біологічного факультету спеціальності «Лісове господарство» проходили навчальну практику з лісової селекції.

Розпочалася вона з екскурсії в ДП «Ківерцівське лісове господарство». Йшовши трасою Ківерці–Рожище, студенти ознайомилися з заповідними урочищами місцевого значення «Ківерцівське», «Ківерцівська дача» та ботанічними пам’ятками природи місцевого значення «Лісодуб», «Дубовик», «Дубососнина». Проте основна мета поїздки – докладно дізнатися про випробні культури сосни звичайної (Рinus sylvestris L.).

Молодь оглянула три ділянки випробних культур сосни у 115 і 92 кварталах, де зростають сібсові, півсібсові потомства та кандидати в сорти-популяції.

Враження від екскурсії залишилися позитивними. Повертаючись назад, група побачила косулю, яка перебігала дорогу!

Наступна поїздка була присвячена вивченню вегетативного потомства сосни звичайної, яке зростає на території Волинського лісового селекційно-насіннєвого центру у с. Гаразджа. В архівно-маточній плантації 1975 року створення разом із керівником практики Валентиною Андреєвою студенти проводили виміри діаметра та висоти дерев. Наступний етап– опрацювання отриманих даних методами варіаційної статистики.

За період практики студенти навчилися проводити біометричні роботи з використанням висотоміра, ознайомилися з цінними селекційними об’єктами сосни звичайної та весело провели час. 

Студенти ЛГ-24 групи

біологічного факультету

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело