Головна / Публікації / Працівники Університету – учасники міжнародного проєкту з допомоги медикам

Працівники Університету – учасники міжнародного проєкту з допомоги медикам

Представники Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки беруть участь у реалізації програми «Психосоціальна підтримка медиків під час епідемій і пандемій», яка реалізується за підтримки Луцької міської ради, а також проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)», що співфінансується Європейським Союзом та Британською Радою в Україні.

8 вересня проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Лариса Засєкіна та клінічний психолог, гештальтконсультант Тетяна Гордовська зустрілися з медпрацівниками на базі Волинського медичного інституту та провели для них комплексне заняття.

За словами Лариси Засєкіної, мета таких зустрічей – надати психосоціальну підтримку, яку потребують медики в умовах пандемії і не тільки.

«На наш погляд, цей проєкт – дуже важливий, оскільки за оцінками ВООЗ, медики – найвразливіша категорія, яка потерпає від пандемії, а серед усіх медиків найвразливішими є саме медичні сестри. Тому Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки зініціював реалізацію проєкту для медпрацівників Луцька та області», –  розповіла Лариса Засєкіна.

Наразі на базі Волинського медичного інституту тривають курси підвищення кваліфікації для медичного персоналу, відтак у межах цих курсів реалізують і програму «Психосоціальна підтримка медиків під час епідемій і пандемій».

«Насправді, не так легко під час пандемії надавати психологічну допомогу медпрацівникам. Найголовнішою причиною є саме їхнє фізичне виснаження. Тому ми запропонували реалізувати цю програму під час курсів», –  пояснила проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці.

Виконувачка обов’язків ректора Волинського медичного інституту Тетяна Пастрик зауважила, що впровадження такого проєкту – надзвичайно важлива й актуальна подія для фахівців у галузі охорони здоров’я, яка забезпечує ефективну психосоціальну підтримку медичних працівників під час пандемій та епідемій.

Одна з координаторок проєкту Тетяна Гордовська розповіла, що впродовж заняття застосовували різні методи терапії, зокрема, гештальттерапію, арттерапію, клієнтцентровану, а також схемотерапію й терапію прийняття та зобов’язання.

«Такий підхід спрямований на те, щоб людина могла максимально розкритися у зв’язку з її індивідуальними можливостями й потребами. Також ми вважаємо, що потрібно знаходити такі методи вирішення проблем, які можна застосовувати без допомоги інших людей, щоб можливість допомоги була максимальною в той момент, коли це потрібно», –  розповіла Тетяна Гордовська.

У межах проєкту планують провести 10 таких занять і провести підсумкове анкетування учасників, щоб зробити висновок щодо результативності програми під час роботи з медиками.

Відділ зв'язків із громадськістю