Головна / Публікації / Під патронатом Президента Республіки Польща Броніслава Коморовського відбувся І Загальнопольський конгрес європеїстики

Під патронатом Президента Республіки Польща Броніслава Коморовського відбувся І Загальнопольський конгрес європеїстики

18–20 вересня у Варшаві під патронатом Президента Республіки Польща Броніслава Коморовського відбувся І Загальнопольський конгрес європеїстики, в якому взяли участь 460 учених і практиків із питань європейської інтеграції. Ініціатор і організатор заходу – Інститут європеїстики факультету журналістики і політичних наук Варшавського університету. Програмову раду конгресу очолював професор Адам Константи Войтащик.
Конгрес репрезентували європеїсти, політологи, економісти, культурознавці, фахівці права та психології, представники уряду і Сейму Республіки Польща, європейських інституцій тощо. У ході роботи конгресу відбулися засідання 107-ми секцій із різноманітних тем європеїзнавства та розвитку Європейського Союзу, місця і ролі у цьому процесі Республіки Польща.

Серед них – секція «Криза на Україні. Шанси і можливості її подолання» (модератор – професор Інституту європеїстики Варшавського університету Юзеф Тимановський). Участь у роботі цієї секції взяли професори Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Про Україну в умовах демократичних трансформацій доповів Валерій Бортніков. Ірина Біскуб виступила із науковою доповіддю «Політична криза в Україні крізь призму університетів: досвід СНУ імені Лесі Українки». Економічні проблеми України на шляху європейської інтеграції висвітлила Наталія Павліха. Учасники секції активно обговорювали політичні, економічні та соціальні проблеми сьогодення в Україні, ділилися досвідом Республіки Польща щодо її інтеграції до Європейського Союзу.

Ігор ЧУЛІПА,
начальник відділу міжнародних зв’язків

 

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело