Головна / Публікації / Партнери в навчанні і викладанні

Партнери в навчанні і викладанні

9–10 листопада 2018 року в Києві відбувся Другий міжнародний освітній Форум фахівців з викладання англійської мови, який спільно провели кафедра іноземних мов Київського національного торговельно-економічного університету, представництво освітньої компанії «Пірсон» в Україні, «Дінтернал Ед’юкейшн» та Міжнародний екзаменаційний центр ILAC.
З-поміж 700 учасників до роботи Форуму долучилися представники факультету іноземних мов СНУ імені Лесі Українки Вікторія Новак (керівник мовного центру CLEVER, асистент кафедри прикладної лінгвістики) та Олена Даркевич (консультант з міжнародних іспитів мовного центру CLEVER, старший викладач кафедри англійської філології).
Зі словами привітання до запрошених звернувся А. А. Мазаракі – ректор КНТЕУ, доктор економічних наук, професор, академік Академії педагогічних наук України. Представниця Посольства Великої Британії в Україні, перший секретар з енергетичної політики та голова комерційного відділу, Кесі Коттрелл у вітальному слові наголосила, що «Пірсон» – це всесвітньовідома міжнародна освітня компанія, яка має представництва у 70 країнах і налічує 30 000 співробітників. Продукти і сервіси компанії використовуються мільйонами викладачів та студентів по всьому світу. Місія компанії, яка вже понад 20 років вибудовує партнерські відносини із закладами освіти в Україні, – допомагати тим, хто навчається, досягти успіху у житті завдяки якісній освіті.

 

У перший день Форуму з доповіддю про реформування вищої освіти в Україні виступив Сергій Квіт (Україна), доктор філологічних наук, доктор філософії (Німеччина), професор НаУКМА.
Майк Мейєр (Велика Британія), директор відділу з розвитку GSE (Global Scale of English),у своєму виступі зробив огляд компетентностей, які матимуть значний попит на ринку праці в найближче десятиріччя. Доповідь ґрунтувалася на висновках масштабного дослідження, проведеного компанією «Пірсон», гаслом якого стало «Майбутнє умінь: працевлаштування у 2030». Майк пояснив, що вивчення англійської – це не лише опанування іноземної мови, а й одночасно розвиток чотирьох основних умінь 21 століття (4К): креативності, критичного мислення, роботи в команді, комунікації. Результати дослідження свідчать про те, що знання англійської мови є перепусткою до кращої освіти, кращого працевлаштування та кращих можливостей.
Еван Френдо (Німеччина) – знаний фахівець з викладання англійської професійного спрямування, автор підручників і посібників, відомий екзаменаційний експерт Лондонської промислово-торгівельної палати звернув увагу учасників Форуму на швидкоплинні зміни у нашому суспільстві, які не можуть не впливати на традиційні моделі навчання та викладання. Викладачам бізнес-англійської необхідно враховувати потреби майбутніх працівників та використовувати сучасні можливості цифрової епохи напередодні неминучого наступу штучного інтелекту.
Ержбет Жібі (Угорщина) презентувала інноваційні курси та програми для різноманітних дисциплін, які є сучасними комбінованими ресурсами, що ефективно та якісно забезпечують самостійну роботу студентів у рамках англомовних програм викладання. Сфера наукових інтересів Ержбет – застосування інформаційно-комунікаційних технологій, мобільних додатків та онлайн практик у сучасній системі викладання та навчання. Нині Ержбет – керівник відділу вищої освіти компанії «Пірсон»у 12 країнах Східної та Центральної Європи.
Завершився перший день роботи Форуму презентаціями студентів та викладачів київських вишів, які розповіли про свій досвід використання онлайн платформи My English Lab. Принагідно зазначимо, що студенти факультету іноземної філології вже другий рік поспіль навчаються за підручниками Language Leader і My Grammar Lab, застосовуючи новітні інформаційні технології для підвищення ефективності процесу опанування англійською мовою.
Другий день Форуму розпочався із виступу засновника та генерального директора «Дінтернал Ед’юкейшн» Шона Патріка Харті (Велика Британія), який зробив екскурс у історію розвитку європейських університетів та підкреслив роль студентства у реформуванні вищої освіти.
Агнєшка Хибель-Шиманська (Польща), менеджер з розвитку бізнесу та продажу компанії «Пірсон» у своїй доповіді відзначила, як успішне використання цифрових технологій допомагає персоналізувати навчання, зробити його більш інклюзивним і гнучким.
Еван Френдо (Німеччина) у своєму другому виступі на Форумі зосередив увагу на навичках необхідних викладачам англійської мови на сучасному етапі, коли освітні онлайн ресурси все впевненіше конкурують з традиційними моделями навчання. Пан Еван пояснив, чому у міжнародному професійному середовищі, яке послуговується англійською мовою як lingua franca, звичні методи викладання бізнес-англійської не працюють та як подолати розрив між теорією та практикою.
Майкл Хадсон (Велика Британія) присвятив свій виступ темі подолання «мовного плато», феномену, який відомий більшості з тих, хто будь-коли вивчав мову. Після стрімкого руху вгору по шкалі вдосконалення мовних навичок відбувається «застигання» на середньому рівні, коли ви докладаєте однакові зусилля, а прогресу не спостерігаєте. Як діяти у такому випадку, як подолати «плато», які методи і ресурси стануть у нагоді, – актуальні теми виступу Майкла.
Завершилася робота Форуму доповіддю «Вища освіта: виклики і можливості» Миколи Скиби (Україна), експерта напрямку "Освіта" аналітичного центру "Українського інституту майбутнього" (UIF).
Дізнатися більше про Форум та переглянути фото події – за посиланням: http://www.dinternal.com.ua/news/forum-report/

Олена ДАРКЕВИЧ,
старший викладач кафедри англійської філології

 

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело