Головна / Публікації / Освічена та патріотична молодь України – студенти СНУ імені Лесі Українки

Освічена та патріотична молодь України – студенти СНУ імені Лесі Українки

Інавгураційне відкриття 2019–2020 навчального року

Сьогодні особливий день для Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки: яскравий та емоційний. 6 вересня відбулося інавгураційне відкриття 2019–2020 навчального року. Членами дружньої університетської родини стали 1645 юнаків і дівчат, які отримали почесне звання першокурсників, та 1009 магістрів.

На новий навчальний рік студентів благословив митрополит Луцький і Волинський Михаїл, побажавши молоді усвідомленої відповідальності за нашу Батьківщину, усердності, гарних мрій та амбітних високих планок: «Повірте у себе і повірте в те, що Бог Вам допоможе».

Студенти поклали квіти до пам’ятників знаковим людям в історії України, моральним і духовним авторитетам нації, нашим орієнтирам і нашим героям: до меморіальної дошки студентам університету, які загинули в АТО, Тарасові Шевченку, Лесі Українці, до стели Героїв Небесної Сотні, Михайлові Грушевському та «Волинським Героям Небесної сотні».

Продовжилося дійство урочистою ходою, яка завершилася на стадіоні «Спортивне ядро». Усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв Майдану та захисників України, які віддали своє життя заради нашого мирного майбутнього.

Настала урочиста мить інавгурації. Першокурсники та магістри склали обітницю студента СНУ імені Лесі Українки, присягнувши бути гідними спудеями, берегти та розвивати традиції університету, власними творчими успіхами та науковими досягненнями примножувати славу рідної альма-матер, Волинського краю й України.

З вітальним словом до винуватців свята звернувся ректор, доктор біологічних наук, президент Українського біофізичного товариства, заслужений діяч науки і техніки України, професор Ігор Коцан. Ігор Ярославович передовсім подякував студентам і їхнім батькам за те, що обрали Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, а також побажав здійснення усіх сподівань, нових друзів та отримати максимальний багаж знань. Наостанок ректор наголосив: «Навчайтеся не для університету, не для батьків, а для себе. Тоді ви станете успішними. Любіть Україну та примножуйте її славу!»

Цього дня слова вітання та побажання найкращого студентського життя, здоров’я, наснаги, сил, справжніх друзів линули від гостей: тимчасового в. о. голови Волинської ОДА Олександра Киричука, першого заступника голови облради Юрія Поліщука та заступниці виконувача обов’язків міського голови Ірини Чебенюк.

Щиро та сердечно привітав студентів зі вступом у СНУ імені Лесі Українки президент Національної академії педагогічних наук України, почесний доктор нашого університету Василь Кремень. Василь Григорович, окрім побажань першокурсникам, поділився з ними секретами успішності: стати інноваційними людьми, бо лише тоді можна бути конкурентоспроможними у сьогоднішньому мінливому світі; навчитися навчатися й навчатись упродовж життя, бо освіта нині – це сутність, спосіб життя людини; освоїти всі цифрові «таємниці» сучасного суспільства і, звісно ж, бути патріотами України і бути єдиними заради кращого життя кожного українця.

Ректор Ігор Коцан також нагородив першокурсників СНУ імені Лесі Українки, які мають високі здобутки у навчанні та спорті: Віктора Павліху (факультет інформаційних систем, фізики та математики), Тетяну Тарасюк (факультет філології та журналістики), Софію Мельник (факультет культури та мистецтв), Катерину Пилипюк, Дану Ахмедову та Вікторію Дончак (факультет фізичної культури, спорту та здоров’я).

Церемонія урочистої інавгурації завершилася вітанням від голови студради університету Андрія Данилюка та міжнародним флешмобом.

Попереду у наших першокурсників – новий чудовий шлях. Удачі вам, ґрунтовних знань , високих прагнень і приємних миттєвостей. У добру путь!

Відділ зв'язків із громадськістю

Фото Валентини КОРНІЙЧУК

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело