Головна / Публікації / Обличчя безпеки: студенти СНУ представили Україну на міжнародній конференції у Польщі

Обличчя безпеки: студенти СНУ представили Україну на міжнародній конференції у Польщі

Факультет міжнародних відносин

У квітні на базі Інституту наук про безпеку Педагогічного університету імені Народної освітньої комісії в місті Краків (Республіка Польща) відбулася VI Міжнародна наукова конференція «Обличчя безпеки: минуле, сьогодення, майбутнє», учасниками якої стали студенти факультету міжнародних відносин Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Назарій Шуляк і Дарина Мельник.

Під час урочистого відкриття заходу за участю адміністрації університету та викладачів зі вступною промовою до присутніх звернулася директор Інституту наук про безпеку, професорка Ольга Васюта. Також пані Ольга виступила з доповіддю «Балтійські ельфи проти російських тролів», окресливши одну з основних тенденцій боротьби країн Прибалтики з інформаційною агресією Російської Федерації.

З оголошенням початку конференції студенти були розподілені для участі у восьми панельних дискусіях, кожна з яких відповідала конкретній вузькій тематиці.

П’ятикурсник ОПП «Міжнародна інформація та суспільні комунікації» Назарій Шуляк виступив із доповіддю «The informatiom security trends in Europe» («Тренди інформаційної безпеки у Європі»). Він розповів про нинішню ситуацію у сфері інформаційного захисту в країнах Європейського Союзу, окреслив основні загрози та методи боротьби з ними.

Про риси інформаційної війни в Україні, її особливості та перебіг повідала другокурсниця ОПП «Міжнародна інформація та суспільні комунікації» Дарина Мельник. Студентка підкреслила, що інформаційний конфлікт між нашою державою та Російською Федерацією виник задовго до російсько-української війни, ще з часів розпаду СРСР. Проте з початком збройної агресії країни-сусіда це протистояння набуло особливого загострення.

Опісля доповідей на актуальні та важливі теми щодо міжнародної безпеки відбувалися загальні дискусії. У дружній і гостинній атмосфері кожен із учасників поставив запитання та висловив власну позицію.


Навіть після завершення конференції залишилося чимало часу для знайомства з культурною столицею Польщі – Краковом. І дощова погода не завадила студентам Лесиного університету влаштувати пішохідну екскурсію містом. Найкрасивіша панорама Кракова відкрилася з міської ратуші.

Продуктивно, пізнавально, із задоволенням – так описують свою участь у конференції студенти-міжнародники. І додають, що з радістю долучатимуться до різних наукових подій у майбутньому, адже саме так можна випробувати свої знання, отримати хороший досвід, нові знайомства та незабутні враження.

Кафедра міжнародних комунікацій та політичного аналізу

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело