Головна / Публікації / Обговорили перейменування Лесиного вишу зі Східноєвропейського на Волинський

Обговорили перейменування Лесиного вишу зі Східноєвропейського на Волинський

Зі Східноєвропейського на Волинський: обговорили перейменування Лесиного вишу

У бібліотеці вишу відбулося публічне обговорення «Волинська освітня традиція та університет Лесі Українки: назва, стратегія діяльності» щодо перейменування закладу вищої освіти зі Східноєвропейського на Волинський.

У заході взяли участь народна депутатка Ірина Констанкевич, посадовці області та міста Луцька, ректор, проректори, декани факультетів, завідувачі кафедр, професорсько-викладацький склад і студенти, редактори місцевих видань, громадськість.

Модерувала обговорення кандидат філологічних наук, доцент кафедри соціальних комунікацій Наталія Благовірна.

У вступному слові очільник закладу вищої освіти Анатолій Цьось наголосив, що таке обговорення має бути публічним.

Народна депутатка України Ірина Констанкевич у своєму виступі зауважила, що знаково обговорювати перейменування Лесиного вишу в день народження патронеси університету. Сказала, що на шляху до вищої школи освітні традиції на Волині формувалися поступово. І варто дякувати попередникам за ту базу, яка є нині.

Доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних комунікацій і політичного аналізу факультету міжнародних відносин Антоніна Шуляк наголосила на тому, що найвідоміші виші світу носять назву з прив’язкою до місця розташування.Професор кафедри всесвітньої історії, доктор історичних наук Людмила Стрільчук нагадала тривалу історію становлення освітніх традицій, які беруть початок із 1617 року із заснування Луцького братства.

Заслужений журналіст України Ольга Куліш зосередила коротку доповідь на регіональному патріотизмі.

Директор заповідника «Старий Луцьк» Павло Рудецький наголосив, що відвідувачі замку Любарта знають «наш університет саме як Волинський».

Виконувач обов’язків Луцького міського голови Григорій Пустовіт зауважив: «Жодна назва не зможе зашкодити вашому колективу, авторитету, престижу». І додав: «Назва Волинський – більш тепліша, рідніша».

Начальник управління Волинської ОДА Людмила Плахотна з-поміж іншого сказала: «Не буду оригінальною, для мене рідна назва – Волинський університет».

Представник Волинської єпархії ПЦУ відзначив, що Волинська православна богословська академія буде солідарною в назві після повернення Східноєвропейському університету назви Волинський.

Віталій Охманюк, декан факультету культури і мистецтв, розповів про митців, завдяки яким Волинь стала відомою далеко за межами України. Саме тому університет повинен ідентифікуватися з Волинню.


Кожен зі спеціалістів у своїй галузі – економісти, представники культури, музейники – зі свого погляду пояснював потребу повернення Лесиному вишу назви Волинський. Представниця студентської молоді підтримала ці думки.

Своєрідним підсумком сказаного став виступ проректора з навчальної роботи та рекрутації Юрія Громика: «Серед принципів формування назви важлива логічна обґрунтованість». Зокрема, науковець підкреслив важливість милозвучності. А ще не оминув небажаної асоціативності з абревіатурою СНУ.

Як підсумок, після одностайного голосування за перейменування вишу на Волинський декан юридичного факультету Антон Демчук зачитав резолюцію з цього приводу. 

Відділ зв’язків із громадськістю

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов'язкове