Головна / Публікації / Нові Статут, Програма та Стратегія розвитку: у виші відбулася конференція трудового колективу

11 вересня в актовій залі головного корпусу відбулася конференція трудового колективу Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Про погодження проєкту Статуту Волинського національного університету імені Лесі Українки у новій редакції доповів начальник юридичного відділу Сергій Книш. Під час розгляду цього питання затверджена скорочена назва вишу – ВНУ імені Лесі Українки. Нову редакцію Статуту делегати конференції підтримали одноголосно.

Згодом присутні розглянули Стратегію та Програму розвитку Волинського національного університету імені Лесі Українки на 2020–2024 рр., які представив ректор Анатолій Цьось. «Завжди до Стратегії ми ставилися як до документа, який треба написати, але не обов’язково виконувати. Так не повинно бути. Ці речі потрібно втілювати в життя», – заявив очільник вишу.

Ректор закцентував на SWAT-аналізі сильних і слабких сторін Університету та презентував 4 варіанти його розвитку. «Всі ці завдання потрібно реалізувати. Ми маємо працювати і думати як конкурентний і якісний виш», – резюмував Анатолій Цьось.

Анатолій Васильович розповів і про те, що вже вдалося зробити. Очільник вишу принагідно зауважив, що логотип Університету буде доопрацьовуватися. Згодом ректор зачитав наказ Міністерства освіти і науки України про внесення змін до складу Наглядової ради Університету та представив її членів.

«Ситуація важка, і ви її добре знаєте. Проблема полягає в тому, що ми повинні змінити напрями розвитку Університету, спеціальності, якість навчання, технічне забезпечення. Виш повинен не тільки вчити, а й давати змогу на своїй базі робити винаходи, отримувати замовлення. Ми з вами розпочинаємо з нуля», – заявив під час виступу голова Наглядової ради, народний депутат України Ігор Палиця.

Він закцентував, що Університет повинен бути конкурентним відносно українських і польських закладів вищої освіти, спеціальності – затребуваними на ринку праці. Окрім цього, на думку голови Наглядової ради, виш зобов’язаний уміти заробляти. «Ми повинні стати одним механізмом, який буде розбудовувати Університет», – заявив Ігор Палиця.

Член Наглядової ради, народний депутат України Ірина Констанкевич розповіла, що саме наш виш готуватиме повне академічне зібрання творів Лесі Українки. «Нам багато хто не вірив, а от сьогодні через шість місяців я хочу вам повідомити, що вже готові перші сім томів. Ми показали, що можемо бути магнітом, який притягне науковців зі всієї України», – мовила Ірина Констанкевич. Вона уточнила, що викладачі Лесиного вишу, які брали участь у підготовці видання, будуть премійовані Фондом Ігоря Палиці «Тільки Разом».

Відділ зв’язків із громадськістю