Головна / Публікації / Нестало Мирослава Кратка

Нестало Мирослава Кратка

19 лютого на 82-му році життя відійшов у Вічність наш колега, доктор фізико-математичних наук, професор Кратко Мирослав Іванович, який у 19972003 рр. працював на посадах професора, завідувача  кафедри прикладної математики, декана математичного факультету, проректора з наукової   роботи Волинського державного університету імені Лесі Українки.  

Мирослав Іванович розпочав свою трудову діяльність на посаді молодшого наукового співробітника інституту математики Сибірського відділення АН СРСР (1959–1969), потім працював на посадах старшого наукового співробітника Інституту кібернетики АН УРСР (1969–1974); старшого наукового  співробітника Інституту математики АН УРСР (1974–1991); декана природничого факультету Національного університету «Києво-Могилянська академія» (1991–1992); начальника управління Вищої атестаційної комісії України (1992–1996); президента Інституту  фундаментальних досліджень у Києві (1996–1997).  

Мирослав Іванович був зразком яскравої й талановитої особистості, досвідченим математиком, людиною, яка весь час перебувала у науковому пошуку і не зупинялася на досягнутому. Протягом усього життя Мирослав Іванович, крім проведення наукових досліджень з математики та прикладної математики, прагнув відкрити невідомі сторінки історії про українських математиків та роль українських вчених у створенні сучасних  комп’ютерів.

У роботі Мирослав Іванович завжди щедро ділився своїм досвідом, допомагав людям, завжди був відкритий душею і серцем. У пам’яті всіх, хто знав і працював з Мирославом Івановичем, він залишиться принциповою та справедливою людиною, досвідченим і працьовитим науковцем.

Колектив СНУ імені Лесі Українки та працівників факультету інформаційних систем, фізики та математики глибоко сумує з приводу смерті Мирослава Івановича і висловлює щирі співчуття рідним та близьким покійного.

Вічна пам’ять і Царство Небесне!

Колектив вишу та працівників факультету

інформаційних систем, фізики та математики