Головна / Публікації / Навчання на факультеті міжнародних відносин: цікаво та нестандартно

Навчання на факультеті міжнародних відносин: цікаво та нестандартно

Факультет міжнародних відносин

Навчальний рік зазвичай розпочинається з довгих лекцій. Але на факультеті міжнародних відносин ми цю традицію порушуємо. У нас навчання розпочинається з різних форм інтерактивного спілкування!

На першому ж занятті з «Аналізу та прогнозування зовнішньої політики» професорки Антоніни Шуляк відбулася… перша модульна контрольна робота! Студенти спеціальності «Міжнародні відносини» представили передбачення щодо дій Міністерства закордонних справ на найближче півріччя. Кожна група презентувала свої припущення, спираючись на дії попереднього складу МЗС і власні спостереження, а також аналізуючи заяви керівників департаментів. Отже, чекаємо кінця семестру, щоб порівняти реальні зміни з прогнозами студентів.

Також на першому тижні навчання на факультеті міжнародних відносин відбулося щорічне читання з президентом Польщі, яке бере свій початок ще з 2012 року. Для VIII національного читання було обрано вісім польських новел: «Добру пані» Елізи Ожешко, «Дим» Марії Конопницької, «Шарманку» Болеслава Пруса, «Мій батько йде в пожежники» Бруно Шульца, «Орання» Владислава Станіслава Реймонта, «Нас пороздзьобують круки та ворони…» Стефана Жеромського, «Сахем» Генрика Сенкевича та «Саву» Генрика Жевуського. Президентська пара обирала серед понад ста пропозицій, зголошених до канцелярії. «Це класика польських новел, і саме таку назву буде мати цьогорічне національне читання», – розповів президент. Студенти ІІ–V курсів і викладачі польської мови – організатори дійства – професор Світлана Сухарєва та доцент Наталія Цьолик– активно приєдналися до події, яка відбувалася одночасно у багатьох країнах. Спочатку переглянули відеозвернення президентської пари щодо цьогорічного дійства, а опісля кожен мав змогу зачитати уривок із будь-якої новели, що припав до душі. Ніхто з учасників не залишився без диплома із солідною червоною печаткою.

Дякуємо факультету та викладачам за можливість бути причетними до сучасного та прогнозувати майбутнє! 

Марія ПОЛІЩУК,

студентка ІІІ курсу ОП «Міжнародна інформація

та суспільні комунікації»

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело