Головна / Публікації / Науковцям пропонують стажування за темою «Інтернаціоналізація вищої освіти. Організація навчального процесу та інноваційні методи навчання у вищих навчальних закладах Польщі»

Науковцям пропонують стажування за темою «Інтернаціоналізація вищої освіти. Організація навчального процесу та інноваційні методи навчання у вищих навчальних закладах Польщі»

20 червня – 11 липня діятиме програма стажування педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти I–IV рівнів акредитації незалежно від форм власності та підпорядкування «Інтернаціоналізація вищої освіти. Організація навчального процесу та інноваційні методи навчання у вищих навчальних закладах Польщі» на базі Університету Collegium Civitas у місті Варшава (Республіка Польща).

Учасникам буде виданий сертифікат на 108 годин про проходження стажування на базі Університету Collegium Civitas у місті Варшава.

Мета стажування – підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки аспірантів, докторантів, наукових і науково-педагогічних працівників, опанування новітніми унікальними методами, набуття досвіду провадження науково-дослідної та викладацької діяльності, забезпечення інформаційного обміну та розширення наукових контактів.

Програма стажування

Модуль 1. Дистанційне навчання (20 червня – 6 липня).

Структура: відеосемінари, онлайн-заняття, самостійна й індивідуальна робота, написання власного проекту.

Модуль 2. Виїзний модуль на базі Університету Collegium Civitas у місті Варшава (Республіка Польща) (9–11 липня).

Структура: семінари, лекції, тестування, презентація власного проекту.

Теми стажування

1. Поняття інтернаціоналізації вищої освіти, основні складники. Народження й еволюція цього поняття.

2. Поняття багатокультурності та його еволюція. Культурний шок як один із бар’єрів на шляху до міжнародного характеру закладів вищої освіти у Польщі. Ефективне спілкування в багатокультурному середовищі та культурна компетентність як один із інструментів інтернаціоналізації освіти.

3. Конституція для науки. Проект реформи польської вищої освіти. (Міністра SZ J. Gowina). Програми наукового моделювання професійної підготовки студентів. Основні інструменти підтримки мобільності науковців.

4. Організація навчання, програми та підготовки студентів у польських закладах вищої освіти. Ознайомлення з теоретичними засадами організації навчального процесу та освітніми стандартами у польських ЗВО. Моделі європейських освітніх систем та особливості роботи з ними, методи оцінювання успішності студентів, організація праці викладача європейського закладу вищої освіти та формування педагогічного навантаження. Болонська система та її вплив на інтернаціоналізацію освіти.

5. Підтримка та використання грантів для інтернаціоналізації ЗВО. Організація міжнародної співпраці в рамках європейського законодавства. Освітні програми, гранти та стипендії Європейського Союзу, особливості вибору, організація роботи. Колегіум Civitas і досвід участі в програмі «Ерасмус» та його роль в інтернаціоналізації освіти.

6. Створення й управління дослідницькими та аналітичними проектами. Написання власного проекту за результатами стажування та презентація його під час виїзного модуля.

Умови участі в програмі стажування

Загальна вартість участі в програмі стажування, до якої входить стажування, сертифікат від Університету Collegium Civitas, проживання в двомісному номері готелю (дві ночі зі сніданками), екскурсійна програма та медичне страхування, становить 285 євро (235 євро та 50 євро в гривневому еквіваленті). При потребі відкриття шенгенської візи учасник сплачує консульський збір і послуги візового центру. Оформлення віз і відряджень відбувається за офіційним запрошенням.

Усі учасники, які планують взяти участь у стажуванні на базі Університету Collegium Civitas, повинні заповнити форму реєстрації до 15 травня 2019 р.

З питань оформлення віз і документів для перетину кордону, розселення, програми стажування та запрошень:

Маріанна Малетич;

тел.: +380934918971;

e-mail: info.elpd@gmail.com