Головна / Публікації / Мої враження від Академії публічної дипломатії кримських татар

Мої враження від Академії публічної дипломатії кримських татар

4–6 жовтня у Києві відбулася ІІІ Академія публічної дипломатії кримських татар, у якій мені пощастило взяти участь.

Упродовж трьох днів усі учасники заходу поглиблювали свої знання у юриспруденції, міжнародному праві, журналістиці, геополітиці тощо. До слухачів із пізнавальними та цікавими лекціями завітало багато експертів, які поділилися своїм досвідом.

Перший день лекцію читав Борис Бабін – професор, доктор юридичних наук, він розповів про міжнародні організації, а саме: ООН, ОБСЄ і Рада Європи. Особливо цікавими для мене були влучні тези доповідача: «Міжнародні відносини базуються на принципах взаємності та співпраці», «У міжнародних відносинах усі дуже цинічні та розумні», «Міжнародні суди дають жертві перспективу», «Одноразові акції хороші для піару» тощо. Наступного дня Голова Правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу Кримськотатарського народу Ескендер Барієв прочитав декілька лекцій на тему «Мистецтво публічного виступу», розпочавши словами: «Публічний виступ – традиційний метод політичної пропаганди».

Опісля разом із присутніми мала змогу взяти участь у декількох практичних заняттях, наприклад, відеозаписі інтерв’ю з метою відтворити публічні виступи та підкреслити помилки кожного задля подальших вдалих виступів та інтерв’ю.


На третій (останній) день до Академії завітала Світлана Андрущенко – доктор політичних наук, доцент Київського Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, яка розповіла про Україну у світовій політиці. Пані Світлана зупинилася на дестабілізації міжнародних відносинах, додаючи про: * Глобальні інтереси США, РФ, Китаю та ЄС; * «Українське питання»; * популізм, націоналізм та сепаратизм; * брексит; * формулу Штанмайєра. Дискутуючи не раз на парах на ці теми, висловила особисту думку щодо деяких питань, після чого зрозуміла, що третій рік навчання на факультеті міжнародних відносин дає свої плоди. Закінчуючи свою доповідь, Світлана Андрущенко наголосила: «Ми всі живемо в очікувані економічної кризи».


Цього ж дня приєднався до команди Ілля Куса – експерт із міжнародної політики в Українському інституті майбутнього з презентаціями «Глобальна політика. Основні тренди і місце Криму», «Близький Схід на сцені та за лаштунками». Експерт розповів про помилки зовнішньої політики України: 1) помилка сприйняття; 2) помилка комунікації; 3) помилка дій.

«Якщо нічого не робити, ти ніколи не помилишся», – саме так охарактеризував зовнішню політику України Ілля Куса. Після трьох днів однієї сесії Академії, отримавши величезний багаж знань, хотілося й надалі безкінечно слухати експертів.

Дякую ФМВ за змогу у вдосконаленні знань, отриманні нових та змозі долучитися до чогось справді важливого. Сподіваюся бути учасником наступних сесій Академії публічної дипломатії кримських татар.

Марія ПОЛІЩУК,

студентка ІІІ курсу ФМВ,

 ОП «Міжнародна інформація та суспільні комунікації»

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов'язкове