Головна / Публікації / Митець, що не скорився долі

Митець, що не скорився долі

Поет з Овадного Анатолій Махонюк прожив недовге й дуже нелегке життя, постійно борючись із недугою, яка прирекла його і сестер (до речі, надзвичайно майстерних вишивальниць) на нерухомість. І весь час творив. Уже перша збірка поезій пана Анатолія “Благословення” (1992) була одразу помічена критикою й удостоєна Волинської обласної літературно-мистецької премії “Надія”. Знайшли свого вдячного читача й інші книги поета – “Дощу мелодія блакитна”, “Осінній сонях”, “Колекціонер календарних листків”, “Допоки бачу тінь свою”, а також адресовані наймолодшим поціновувачам поетичного слова “Гороскоп для Мурка”, “Джмелик”, “Книжка не про мишку”.

На згадку про цю винятково світлу, талановиту й мужню людину в бібліотеці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки 13 вересня відбулася година пам’яті. На її початку присутні вшанували пам’ять поета хвилиною мовчання. Ведуча – методист університетської книгозбірні Світлана Кресак розповіла про короткий, але достойний життєвий і творчий шлях Анатолія Махонюка. Про зустрічі з митцем, про той слід, який він залишив у літературі говорили того дня голова Волинської організації Національної спілки письменників України Ольга Ляснюк, колеги Анатолія Петровича по перу і Спілці – Ніна Горик, Надія Гуменюк, Володимир Лис, Валентина Штинько (переказала, зокрема, вітання від чудової волинської художниці Валентини Михальської – ілюстраторки збірки А. Махонюка “Дощу мелодія блакитна”), племінниця В. Михальської – перекладач Тетяна Михальська. Вірші поета, написані для дітей, прозвучали у виконанні юних читців – учасників поетичної студії “Суцвіття” (керівник – Світлана Кресак) Анни Зелінської та Володимира Бойкова. Виступи супроводжувалися показом слайдів та відеоматеріалів.
Пані Світлана відзначила як відрадний той факт, що в залі були присутні вихованці військового ліцею (адже батько поета був військовиком).
Зворушливі музичні твори представили під час години пам’яті тріо бандуристок СНУ “Дивоструни” (керівник – професор Мирослава Сточанська) та поетеса, композиторка і співачка Любов Мілевич.Максим КИРИЛЕНКО
Фото Джафара АЛІШЕРОВА

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело