Головна / Публікації / Міхеіл Саакашвілі про економіку, політику, законодавство і віру у добрий результат

Міхеіл Саакашвілі про економіку, політику, законодавство і віру у добрий результат

Міхеіл Саакашвілі про економіку, політику, законодавство і віру у добрий результат

27 лютого в Центрі культури та дозвілля Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася зустріч президента Республіки Грузія 2004–2013 рр., ексголови Одеської обласної державної адміністрації Міхеіла Саакашвілі зі студентами та професорсько-викладацьким складом вишу. Тема розмови – «Реформи України: стан і перспективи». Поважного гостя представив присутнім ректор університету, професор Анатолій Цьось, а модератором зустрічі була професорка Лесиного вишу Олена Павлова.

Міхеіл Саакашвілі докладно спинився на проблемах економічного та політичного життя України, провівши доволі невтішну паралель із сусідньою Польщею: якщо на час проголошення незалежності нашої держави Польща була біднішою за тодішню Україну, то нині, якщо зростання валового національного продукту України щороку становитиме 5 %, то з такими темпами ми теоретично можемо наздогнати Польщу лише через 25 років – і то, якщо економіка цієї країни стоятиме на місці або зростатиме дуже повільно. Що ж М. Саакашвілі пропонує для того, щоб загальна картина змінилася на краще? По-перше, податки в Україні повинні бути нижчими, аніж загалом у Європейському Союзі; по-друге, простішими, аніж у ЄС мають бути правила та регуляції; по-третє, менше бюрократії; по-четверте економічні реформи повинні відбуватися швидко та стрімко. Негативно Міхеіл Саакашвілі поставився до автоматичного перенесення законодавства багатих, успішних країн Євросоюзу на український ґрунт. На думку політика, потрібно запроваджувати закони, які діяли в цих країнах, коли вони були ще бідними.

Торкаючись питання про війну на східних теренах України, Міхеіл Саакашвілі наголосив, що єдиний спосіб виходу з цієї трагічної ситуації – успішний розвиток економіки держави. Велику надію політик покладає на молоде покоління, яке, на його погляд, здатне не боятися ризиків. Тому, вважає гість, молоді треба рішучіше брати ініціативу в свої руки у різних царинах українського життя.

Міхеіл Саакашвілі відповів на численні запитання слухачів (особливо приємно, що діалог вівся лише українською мовою) і порадив присутнім критично ставитися до будь якої доктрини, але при цьому вірити в добрий результат. 

Відділ зв’язків із громадськістю

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов'язкове