Головна / Публікації / Михайло Кравчук: «Моя любов – Україна і математика»

Михайло Кравчук: «Моя любов – Україна і математика»

Факультет інформаційних систем, фізики та математики

14 травня відбулося відкрите лекційне заняття доцента кафедри диференціальних рівнянь та математичної фізики Ніни Падалко для студентів факультету інформаційних систем фізики та математики про нашого земляка, видатного українського математика Михайла Кравчука. 

Михайло Пилипович народився 27 вересня 1892 року в селі Човниця на Волині. Український математик, академік АН УРСР (з 1929 р.), професор Київського політехнічного інституту. Наставник Архипа Люльки та Сергія Корольова – всесвітньо відомих у майбутньому конструкторів реактивних двигунів і вчених у галузі ракетобудування.
Методи М. Кравчука використані в США, Японії та інших країнах при моделюванні кібернетичної техніки. Його наукові праці широко використовували американські автори першого у світі комп’ютера.
Учасник багатьох міжнародних математичних конгресів. Мав широкі контакти зі світовою математичною громадськістю. Співавтор першого тритомного словника української математичної термінології. Автор наукових праць із алгебри, математичного аналізу, диференціальних та інтегральних рівнянь, теорії функцій та інших розділів математики.
1938 року був репресований радянською владою і помер на Колимі 9 березня 1942 року.
На небосхилі математичної науки яскравою зіркою світить ім’я Михайла Кравчука – зразок для наслідування та продовження його досліджень у працях сучасних і прийдешніх науковців в Україні та далеко за її межами…
Ніна Падалко провела дуже пізнавальний і цікавий захід, розповіла багато цікавих фактів із життя та наукової діяльності видатного українського вченого. Наприкінці доповіді Ніна Йосипівна наголосила про цінність здобутків Михайла Пилиповича в математиці та його безмежний патріотизм.

Валентина СВИРІПА, 

Тетяна МОРОЗЮК,

студенти групи матем. 32-О

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело