Головна / Публікації / Лариса Івшина: «Ми були шляхетною нацією і повинні стати нею знову»

Лариса Івшина: «Ми були шляхетною нацією і повинні стати нею знову»

Лариса Івшина: «Ми були шляхетною нацією і повинні стати нею знову»

23 жовтня в бібліотеці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася презентація нової книги «День вдячності» з серії «Бібліотека газети “Деньˮ» і спецвипуску Маршруту № 1 «ЛУЦЬК» за участю головного редактора газети «День» Лариси Івшиної.
Представила високоповажну гостю, друга та почесного професора вишу проректорка з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та роботи зі студентами Анна Данильчук.

 

 

 Ректор Ігор Коцан, щиро вітаючи Ларису Олексіївну з черговим довгоочікуваним приїздом і презентацією нової книги, відзначив давню історію співробітництва СНУ та газети «День», яка є прикладом того, як повинен працювати медіаресурс й університет. Ігор Ярославович наголосив: «Хто не читає газету “День”, той не знає нашу історію, наші перспективи та наших героїв». Ректор також розповів, що напередодні він та Анна Данильчук разом із сім'ями відвідали Луцький художній музей, де відбулася презентація книги «День вдячності», яка, за словами працівників музею, зібрала рекордну кількість відвідувачів.


«День вдячності» – особлива книга про друзів України, «котрі розповідали світові про нашу землю і наш народ, рятували українців від голоду та репресій і доносили цю страшну правду до Європи». Це новий погляд на власну історію. Перед прочитанням книги кожен може задати собі питання: чого більше було у Вашому житті – вдячності чи невдячності? І чому? «Бувають невдячності, які потрапляють під колесо історії та спотворюють увесь шлях», – роздумує Лариса Івшина. На підтвердження своїх слів наводить приклад історії Феофана Прокоповича й Івана Мазепи.

Проректорка з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та роботи зі студентами Анна Данильчук, ділячись враженнями від «Дня вдячності», відзначила універсальність книги, адже вона зацікавить усіх, хто хоче дізнатися, як Україну в її найтемніші часи підтримували великі люди і як вона зуміла вистояти всупереч усьому. «Особиста історія невдячності може призвести до національної трагедії, а особиста історія вдячності сприяти перемозі», – підсумувала Анна Леонардівна.

Цього дня редактор газети «День» Лариса Івшина у розмові зі студентами та викладачами вишу порушила безліч актуальних питань: про зміцнення ідентичності, знання історії своєї країни, збереження традицій, журналістику сьогодні, як налаштуватися на хвилю відродження тощо. Із вдячністю пригадала Лариса Івшина й Джеймса Мейса – американського історика, політолога, журналіста, дослідника голодомору в Україні, який упродовж 1997–2004 років працював у газеті «День».
Про спецвипуск Маршруту № 1 «ЛУЦЬК», у якому ідеться про цікавинки нашого міста, докладніше розповіла одна із авторок – історикиня Тетяна Яцечко-Блаженко. Пані Тетяна закликала всіх стежити за новинками газети «День», читати та досліджувати історію своїх населених пунктів, адже це цікаво і її повинні знати усі.

Загалом зустріч пройшла цікаво й інформативно. На завершення презентації редактор Лариса Івшина подякувала усім за «магічне» спілкування та побажала переосмислити себе: «Ми були шляхетною нацією і повинні стати нею знову».

 Інна МОГІЛЕВСЬКА

Фото Валентини КОРНІЙЧУК

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов'язкове