Головна / Публікації / Кафедра міжнародних економічних відносин та управління проектами реалізуватиме проєкт за напрямом Жан Моне програми Європейського Союзу Еразмус+

Кафедра міжнародних економічних відносин та управління проектами реалізуватиме проєкт за напрямом Жан Моне програми Європейського Союзу Еразмус+

Проєкт за напрямом Жан Моне програми Європейського Союзу Еразмус+

Цього року за напрямом Жан Моне програми Європейського Союзу Еразмус+ переможцями стали 22 українських проєкти. Серед них – і проєкт завідувача кафедри міжнародних економічних відносин та управління проектами СНУ імені Лесі Українки, доктора економічних наук, професора Андрія Бояра. Про це повідомляє сайт МОН України.

Проєкт «Європейські студії у СНУ імені Лесі Українки» у рамках програми Еразмус+ напряму Жан Моне – Кафедра триватиме упродовж 2019–2022 рр. і передбачає запровадження у навчальний процес магістратури двох нових курсів, зорієнтованих на вивчення Європейського Союзу, проведення щорічних тренінгів з питань європейської інтеграції для державних службовців, вчителів та викладачів, студентів та аспірантів, створення в університеті Центру європейських студій, написання підручника «Європейська інтеграція», проведення наукових досліджень відповідного спрямування тощо. Очікувана безпосередня цільова аудиторія проєкту – понад 500 осіб.

Партнери проєкту: Волинський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій, Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти, професори програми Жана Моне 2012–2016 рр. та ін. Керівником проєкту є завідувач кафедри міжнародних економічних відносин та управління проектами СНУ імені Лесі Українки, професор Андрій Бояр.

Довідково

Виконавці отримають фінансування на загальну суму майже 750 тис. євро. Роботу над втіленням проєктів заплановано розпочати вже у вересні 2019 року. 

Це, зокрема, будуть:

15 модулів з економічного розвитку, врядування, регіональної політики, кримінальної політики, європейських цінностей, європейського простору вищої освіти, соціальних та економічних питань мігрантів та переселенців, захисту інформації та запобігання корупції; створення 3 кафедр; створення 1 центру досконалості; 1 проєкт з кібербезпеки; 2 проєкти з підтримки асоціацій.

Виконавцями завдань стануть представники 12 вишів та 3 громадських організацій з різних регіонів країни. А саме:

Київський університет імені Бориса Грінченка;

Харківський національний університет радіоелектроніки;

Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки;

Національний університет «Львівська політехніка»;

Одеський національний університет ім. І. Мечникова;

Чорноморський національний університет ім. Петра Могили;

Запорізький національний університет;

Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана;

Київський національний університет ім. Т. Шевченка;

Тернопільський національний економічний університет;

Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка;

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна;

Платформа європейських студій для сталого розвитку;

Український інститут з кризового менеджменту та розв’язання конфліктів;

Регіональний центр європейських освітньо-наукових ініціатив.

Загалом цього року за напрямом Жан Моне було відібрано 285 проєктів. Їх виконуватимуть дослідники з різних країн світу.

Програма ЄС Еразмус+ підтримує проєкти співпраці, партнерства та мобільності у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту. Напрям Жан Моне спрямований на розвиток європейських досліджень та євроінтеграційних процесів у світі. Виконавці проєктів за цим напрямом вивчають європейські студії, сприяють їх вдосконаленню, напрацьовують курси й освітні програми, присвячені євроінтеграційній темі.

За 5 років участі (2014-2018 роки) українські організації подали 575 пропозицій за напрямом Жан-Моне, з яких 57 проєктів були відібрані для фінансування. Вони реалізуються у більш ніж 40 закладах вищої освіти, неурядових організаціях і науково-дослідних установах України. Загальний бюджет проєктів становить понад 1,7 млн євро.

Нагадаємо, що Україна долучилася до пілоту ЄС, в якому інноватори та дослідники можуть отримати грант для втілення проривних ідей.

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело