Головна / Публікації / Історики стали співорганізаторами фестивалю «Волинська княжна»

Історики стали співорганізаторами фестивалю «Волинська княжна»

VI історичний фестиваль-конкурс «Волинська княжна»

26 травня на Театральному майдані в Луцьку стартував VI історичний фестиваль-конкурс «Волинська княжна».

Організатори фесту прагнули не просто відтворити атмосферу середньовічної доби в Луцькому замку, а презентувати культуру Волині, створити арт-простір, де б могли спілкуватися обласний центр та об’єднані територіальні громади.

До організації та проведення фестивалю активно долучився факультет історії, політології та національної безпеки СНУ імені Лесі Українки, за що пізніше отримав подяку.

Студенти-історики взяли участь у фестивалі як волонтери, для них це стало чудовою нагодою більше дізнатися про історію Луцька, відомих постатей регіону, культурні традиції, середньовічну моду та процес організації великих фестивалів.

Членом оргкомітету та журі фестивалю стала викладачка кафедри документознавства і музейної справи Тетяна Яцечко-Блаженко. Вона допомогла конкурсанткам у формуванні історичних образів. Для цього було проведено дві публічні лекції: «Жінки князя Вітовта Великого» та «Мода часів Луцького з’їзду європейських монархів», а також ілюстраціями для створення колекції середньовічного одягу дизайнерами ЛНТУ.

До оргкомітету від факультету також увійшла студентка-історикиня ІІ курсу Катерина Баран. Вона проявила себе як відповідальний, креативний і дисциплінований менеджер.

Оргкомітет фестивалю «Волинська княжна» виголошує подяку керівництву факультету, зокрема професору Анатолію Швабу, та студентам, які стали волонтерами і показали високі знання, вміння та дисципліну при виконанні різноманітних завдань: Марині Опанасюк, Валентині Павлович, Мирославі Бродосюк, Катерині Шпильченко, Уляні Ревенко, Дмитру Панасюку, Богдану Миткалику, Владиславу Кобець, Надії Малаховій, Мирославу Зіньчуку, Мирославі Мельник, Оксані Бойко, Тетяні Рибачок, Олесі Василець, Діані Мартинюк, Богдану Мельнику, Олександру Засєкіну.Варто зазначити, що студенти виступили як моделі при демонстрації колекції середньовічного вбрання, яке створили дизайнери ЛНТУ. Маємо надію на подальшу співпрацю зі Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки. 

Оргкомітет фестивалю «Волинська княжна»

Світлини студентки І курсу Надії МАЛАХОВОЇ

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело