Головна / Публікації / Історики СНУ побували в Литві

Історики СНУ побували в Литві

Факультет історії, політології та національної безпеки

На початку травня викладачі факультету історії, політології та національної безпеки Анатолій Шваб, Сергій Панишко, Володимир Пришляк, Оксана Штанько та Тетяна Яцечко-Блаженко відвідали Литву в рамках проекту «Забезпечення свободи культурної спадщини для людини та держави – досвід Литви й України» (Lutsk International Cooperation and Project Activities Department), що реалізується муніципалітетом Тракайського району та Луцькою міською радою.

Викладачі СНУ були членами делегації з Луцька до Тракайського району, куди увійшли представники Луцької міської ради, краєзнавці, історики-науковці та фахівці музейної справи.

В перший день делегацію з Луцька привітала віце-мер Тракайського муніципалітету Марія Пуч. Вона побажала плідної роботи та висловила надію ,що це лише початок нашої проектної співпраці. Впродовж дня литовські колеги ділилися позитивним досвідом у галузі розвитку туризму в рідному Тракаї. Радили та пропонували лучанам, як «заманити» туриста до міста. Згодом делегація з Луцька отримала можливість ознайомитися з культурною спадщиною древнього Тракаю та зрозуміти, як творяться туристичні «родзинки» в Литві.

Другий день навчального візиту до Тракайського району делегації з Луцька був присвячений маєтку Ужутракіс, що розміщений на території Тракайського історичного національного парку. Досвідом у сфері ревіталізації об'єктів історико-культурної спадщини ділилися литовські науковці-практики й архітектори. Своєю відданістю справі та професійністю вразив лучан директор Тракайського історичного національного парку Гінтарас Абаравічюс.

Делегація з Луцька біля Тракайського замку

Під час третього дня перебування в місті Тракай вдалось окреслити тематику майбутньої співпраці й обговорення дискусійних питань у сфері туризму та збереження спадщини. Делегація з Луцька відвідала адміністрацію Тракайського району, де їх зустріла віце-мер Марія Пуч і директор адміністрації муніципалітету Даріус Кведаравічіус.

Історикам вдалося побачити процес реставрації та ревіталізації Тракайського замку, побували на місці колишнього язичницького капища, дізналися про таємниці археологічної справи.

Конференція в палаці Ужутракіс

На завершення надзвичайно активного візиту-тренінгу лучани відвідали столицю Литовської Республіки Вільнюс, де шукали теж спільні точки дотику в історичному минулому наших держав.

Делегація з Луцька біля палацу Ужутракіс

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО,

старший викладач кафедри

документознавства і музейної справи

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело