Головна / Публікації / Інтелектуальні змагання на факультеті філології та журналістики

Інтелектуальні змагання на факультеті філології та журналістики

Факультет філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки

Інтелектуальний турнір «Журналісти VS Редактори» на факультеті філології та журналістики відбувається не вперше: започатковану 6 років тому традицію (зініційовану кафедрою соціальних комунікацій) продовжило нове покоління студентів-другокурсників.

Виконати роль почесних суддів запросили викладачів Віктора Яручика, Людмилу Жванію, Андрія Моклицю та студентку-магістрантку, журналістку телеканалу UA:Волинь Яну Заяць.

Протягом усього дійства ведучі Ліна Васяк та Максим Драч розважали публіку жартами та запалювали аудиторію вболівати за улюблені команди. Керували процесом, а також допомагали з технічною частиною викладачі ОксанаТеребус і Марія Рожило.

Інтелектуальна гра складалася з 4 етапів. Розпочали її з представлення – обидві команди повинні були заздалегідь підготуватися, аби гідно презентувати себе глядачам та журі.

Лаконічно і в жартівливому тоні капітан команди журналістів Юрій Свиридюк познайомив публіку зі своїми учасниками. Відповідно до свого настрою студенти й підібрали собі назву – «Реальні журналісти України» (скорочено – РЖУ). Представлення цієї команди налаштувало аудиторію на цікавий і водночас веселий захід.

Редактори підійшли до домашнього завдання дещо креативніше: в якості власного представлення другокурсники підготували відео-пародію на відомий фільм «50 відтінків сірого», після чого капітан Максим Кравчук оголосив назву команди видавців – «50 відтінків виправлень».

У другому етапі турніру команди змагалися між собою на кращу доповідь та опонування. Представники конкурентних сторін по черзі виходили до кафедри та намагалися якнайкраще розкрити задану тему. Журналісти повинні були витлумачити поняття «інформаційна війна». Від видавців аудиторія чекала 3 пропозиції, як урятувати нерентабельне видання.

Під час опонування між журналістами та редакторами розгорілася неабияка дискусія, яка тільки підігріла азарт до перемоги. Однак атмосферу вдало розрядили незмінно веселі та впевнені ведучі. За це завдання команди отримали майже однакову кількість балів від журі.

Не менш цікавим був конкурс капітанів – третій етап гри. Честь обох команд відстоювали хлопці, яким було запропоновано витягнути три випадкові професійні терміни, які необхідно було розтлумачити. Як відзначили самі капітани, в цей час вони пораділи, що відвідували пари своїх викладачів, а також подякували їм за те, що заняття ніколи не проходили марно.

Четвертим етапом стало бліц-опитування. Командам по черзі пропонували відповісти на запитання, які стосувалися журналістики, видавничої справи і медійної сфери в цілому.

Публіка була дуже активною і часто не могла стриматися в емоціях та підказках. «Молодці, люди, ви не дали заробити бал ні журналістам, ні редакторам. Командам – по 1 балу, аудиторії – 2», – жартували ведучі.

Поки журі підраховували бали, ведучі запропонували глядачам зіграти в гру. Добровольців попросили зредагувати анормативні словосполучення, що функціонують у повсякденному мовленні українців.Учасники справилися із завданнями «на ура», тож без солодкого призу на місце не повернувся ніхто.

Оголошення результатів розпочалося із прикінцевих слів авторитетних суддів.

«Сьогоднішній турнір – це приклад вічного і принципового протистояння видавців та журналістів, яке щороку посилюється. Чому так відбувається, поясніть мені, будь ласка?

Загалом, мені дуже подобається, що ви це робите з таким ентузіазмом. І це дуже добре, що подібні заходи у нас відбуваються. Щиро надіюся, що це все – спортивний інтерес, а в своєму студентському житті ви добрі друзі», – висловив сподівання Андрій Моклиця.

Голова журі Віктор Яручик подякував усім присутнім гостям, викладачам та студентам, які аплодували і брали активну участь.

«Вийти при такій поважній аудиторії, та ще й проявляти знання – це велика сміливість. Учасники турніру цю сміливість проявили, також проявили вміння знаходити вихід у найкритичніших ситуаціях. Попереду ще є багато часу, щоб надолужити, здобути більше знань, стати більш впевненими. У вашому житті ще буде багато можливостей», – резюмував Віктор Яручик.

Довго тягнути інтригу не було сенсу, тому що по всіх завданнях турніру редактори постійно виривалися уперед. Тож перемога студентів-видавців була абсолютно очікуваною і справедливою – 75 і 89 балів набрали команди журналістів і редакторів відповідно.

Наостанок обидві команди отримали дипломи та подарунки на згадку від організаторів заходу. 


Марія КОСТЮКЕВИЧ,

магістрантка спеціальності «Журналістика»

Фото – Оксана КАШТАЛЯН, Ельміра САФАРОВА

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело