Головна / Публікації / Ігор Коцан: «Пріоритет нашої діяльності – це входження в єдиний європейський простір та впровадження європейських стандартів освіти»

Ігор Коцан: «Пріоритет нашої діяльності – це входження в єдиний європейський простір та впровадження європейських стандартів освіти»

У зв’язку з набранням чинності й процесом імплементації нового Закону України «Про вищу освіту», 3 жовтня колектив Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки затвердив низку важливих змін до Колективного договору й Статуту.

У заході взяли участь викладачі, працівники адміністрації, студенти, керівництво університету на чолі з ректором вишу Ігорем Коцаном, голова Первинної профспілкової організації працівників Волинського обласного комітету профспілки працівників освіти Василь Грановський. Вів засідання голова профкому працівників університету Володимир Кравчук.

До порядку денного конференції трудового колективу університету, окрім затвердження в новій редакції Колективного договору, Угоди з охорони праці та Статуту Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, було також включено й звіт ректора Ігоря Коцана про підсумки діяльності університету у 2013/2014 навчальному році.Власне Ігор Ярославович і відкрив засідання, звітуючи перед колективом про основні здобутки в таких напрямах, як науково-дослідна і навчальна робота, міжнародне співробітництво, гуманітарно-виховна сфера, покращення матеріально-технічної бази університету. Значна частина доповіді була присвячена перспективам та змінам, які будуть відбуватися в освітній галузі України з поступовим впровадженням положень нового Закону «Про вищу освіту». «Нині інтеграція України у європейський простір є спільним стратегічним напрямом як для політиків, підприємців та громадськості, так і для колективу нашого університету. Тому з пріоритетом нашої діяльності ми визначилися – це входження в єдиний європейський простір та впровадження європейських стандартів освіти», – наголосив Ігор Коцан.

З огляду на це, вже у цьому навчальному році заплановано втілити кілька заходів. Зокрема, відкрити Школу європейських студій Варшавського університету на базі СНУ імені Лесі Українки, сертифіковані курси при Навчально-науковому центрі післядипломної освіти для працівників правоохоронних органів, адміністрацій та освіти, Інститут національної безпеки при історичному факультеті, Бюро європейських проектів, провести Світовий конгрес вихідців із Волині й інше. Триватиме робота й над проектом науково-технічного парку СНУ імені Лесі Українки із залученням міжнародних інвестицій, необхідних для його реалізації.

Особливу увагу впродовж навчального року буде приділено комерціалізації наукових досліджень, адже за задумом розробників нового Закону, саме наука повинна стати головним джерелом фінансової автономії та одним із головних критеріїв при формуванні рейтингу ВНЗ України Національним агентством якості освіти.

Завершив свою доповідь Ігор Коцан зверненням до колективу: «Критично ставлячись до зробленого, реалістично оцінюючи масштаб завдань на майбутнє, вдячний вам за розуміння проблем, творче відношення до роботи, патріотизм, високий професіоналізм, якість і результативність».

Учасники конференції схвалили звіт ректора, а також підтримали й нові редакції Статуту та Колективного договору зі змінами. В установчих документах були усунуті розбіжності зі статтями нового Закону України «Про вищу освіту»: щодо процедури виборів ректора, завідувачів кафедр, деканів й інше. Варто відзначити й декілька пропозицій, які надійшли до робочої групи і були затверджені: збільшення винагороди за захист докторської дисертації до 20 тис. грн, враховувати результати загальноуніверситетського рейтингу при призначенні доплат науково-педагогічним працівникам.

Захід продовжився нагородженням працівників Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки з нагоди Дня освітян. Відзнаки науковцям від Волинської ОДА й обласної ради, Луцького міського голови та Первинної профспілкової організації працівників Волинського обласного комітету профспілки працівників освіти вручили Василь Грановський та Ігор Коцан. Почесною грамотою Волинської ОДА нагородили доцентів Вадима Муляра та Олену Дмитроцу, Подякою голови ОДА – доцента кафедри туризму та готельного господарства Ольгу Ільїну. Почесною грамотою Волинської обласної ради відзначили професора кафедри педагогіки Раїсу Пріму, доцента, завідувача кафедри здоров’я і фізичної культури Анатолія Вольчинського, доцента кафедри неорганічної та фізичної хімії Людмилу Піскач. Доценти Богдан Ярош, Петро Гламазда та Наталія Проць – володарі Подяк голови Волинської обласної ради. Доцент кафедри нової та новітньої історії України Наталія Кінд-Войтюк отримала Почесну грамоту від Миколи Романюка. Подяками Луцького міського голови привітали доцентів Олену Круглій та Вікторію Кондратішину.

Справжнім святом і для колег з інституту іноземної філології, і для студентів стало нагородження доктора фізико-математичних наук, професора кафедри прикладної лінгвістики Даніела Шеріка Золотим нагрудним знаком СНУ імені Лесі Українки. Ще одну відзнаку вишу – Срібний нагрудний знак – вручили доценту, завідувачу кафедри вищої математики та інформатики Анатолію Федонюку.

Голова Первинної профспілкової організації працівників Волинського обласного комітету профспілки працівників освіти Василь Грановський привітав від організації кращих профспілчан університету Почесними грамотами. Колектив же він запевнив, що профспілка й надалі відстоюватиме права освітян на гідну оплату праці та сприятиме покращенню соціального захисту педагогів.

Завершилося засідання невеликим концертом. Солісти інституту мистецтв, вокальний квартет «Акорд» та народний артист України Василь Чепелюк привітали працівників СНУ імені Лесі Українки та гостей зі святом своїми вокальними композиціями.

Вл. інф.

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело