Головна / Публікації / ICTV, ZiK, Українське радіо та «Google карти на допомогу», або як студенти ФФтаЖу Київ підкорювали

ICTV, ZiK, Українське радіо та «Google карти на допомогу», або як студенти ФФтаЖу Київ підкорювали

Першокурсники факультету філології та журналістики змогли відчути себе на три дні справжніми киянами, побувати на кількох телеканалах та Українському радіо. Організаторами цієї поїздки були Владислав Корнелюк – студент першого курсу ФФтаЖу, – та Сергій Хомінський –  доцент, кандидат наук із соціальних комунікацій.

 Першого дня в групи було заплановано екскурсії на два телеканали. Спочатку студенти заселилися в готель із прекрасною панорамою Києва. Першою локацією став телеканал ICTV. Екскурсію студією провів ведучий програми «Факти. Спорт» Андрій Ковальський. Він розповів, як знімають «Надзвичайні новини», «Антизомбі» та «Факти тижня». Найбільшою «цікавинкою» стала студія, де знімають інформаційні випуски новин “Факти”. Група була в захопленні! Кожен мав можливість сфотографуватися і відчути себе в ролі ведучого. Далі був знімальний майданчик програми «Інсайдер» – там знімали черговий випуск програми. У студії була присутня відома ведуча цієї програми Юлія Панкова. Вона дала цінні поради майбутнім журналістам, як досягти успіху в житті та професії.

Наступною локацією став телеканал ZiK. Він розташований у будівлі Міжнародного центру культури і мистецтв. Неймовірною красою інтер’єр вразив усіх. «Було відчуття, що ми в якомусь космічному кораблі», – говорить Юлія Кравчук. Студія програми «Перші про головне» теж викликала багато емоцій. Оператори каналу розповіли, що це унікальна студія з пересувними екранами, яка дозволяє знімати різні програми в одному місці. Привітність журналістів та ведучих ще більше робила атмосферу ще більш дружньою. Під кінець студентів запрошували проходити практику на каналі. Купа вражень і емоцій, які не можна передати словами! Усі студенти отримали сильний поштовх, мотивацію до навчання. Цей день можна описати однією фразою: стомлені, але щасливі.

Другого дня група розглядала пам’ятки столиці України: Майдан Незалежності, Батьківщину-матір, Софіївський собор, Золоті ворота, PinchykArtCentr і т. ін. Під вечір студенти організували посиденьки. Обговорювали майбутній день, переглядали фільми жахів і заїдали свій страх солодкими тістечками та київським тортом.

Третій день. Зранку Сергій Йосипович запропонував піти на футбольну гру, але незвичайну. Річ у тім, що гравцями були відомі українські журналісти. Не кожен день побачиш, як Михайло Шаманов – ведучий програми «Абзац», що на Новому каналі, – грає у футбол. Також був присутній Ігор Мірошниченко – український спортивний журналіст та політик, телеведучий, Дмитро Лиховій – колишній заступник головного редактора газети «Україна молода», засновник інтернет-видання «Новинарня», та Сергій Литвиненко – колишній головний редактор «Українського тижня».

На черзі – Українське радіо. Величезна будівля, безкінечні коридори, тисячі кабінетів і 1600 працівників. Тут працюють люди з найгарнішим голосом – професіонали в українській радіожурналістиці. Відвідувачі мали нагоду спробувати себе в ролі дикторів. Найкраще це виходило в Ангеліни Гущиної. Дехто зі студентів вже визначився, в якій сфері ЗМІ він хотів би працювати. Група не встигла вийти з радіо, як одразу опинилася на зйомках «Караоке на майдані». Виявляється, Ігор Кондратюк не такий уже і суворий, а навіть навпаки.

Прекрасний Київ не переставав дивувати до кінця вечора. Андріївський узвіз, Пейзажна алея, фунікулер. Дорогою до Києво-Печерської лаври мали нагоду прогулятися набережною Дніпра. Це була така собі міні-пригода, яка називалася «Google-карта на допомогу, коли трішки не туди пішов». Проте ці п’ять-шість кілометрів було пройдено недарма. Києво-Печерська лавра подивувала своєю архітектурою, розповідаючи історію Києва. Із благословенням і чистою душею майбутні журналісти поїхали прощатися із Хрещатиком. Вже сидячи в потягу, всі ділилися своїми враженнями. Хтось хотів додому, а хтось – залишитися тут жити. Далі на нас чекає «Новий канал» та «1+1».

P. S. Товариство, вам порада: вистрибуйте вчасно з поїздів київського метро на потрібній вам станції, щоб потім перед носом не зачинилися двері й ви не заїхали в інший кінець Києва. 

Владислав КОРНЕЛЮК,

студент факультету філології та журналістики

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело