Головна / Публікації / Фестиваль науки в інституті іноземної філології

Фестиваль науки в інституті іноземної філології

Урочисте відкриття Фестивалю науки в інституті іноземної філології розпочалося 12 травня традиційним пленарним засіданням. З вітальним словом до всіх присутніх звернулася декан, кандидат філологічних наук, доцент О. О. Рогач.
З результатами дисертаційної роботи ознайомила присутніх кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри прикладної лінгвістики Т. Г. Бондар. Кандидат філологічних наук, асистент кафедри прикладної лінгвістики О. Г. Котис розповіла про особливості психолінгвістичного експерименту, який сприяв успішному виявленню структури категорії та слугував основою дисертації. Кандидат психологічних наук, асистент І. В. Тарасюк зосередила увагу присутніх на психолінгвістичних особливостях мовленнєвої адаптації дітей мігрантів до іншомовного середовища.
Із прикінцевим словом виступила куратор НТАіС інституту іноземної філології, кандидат філологічних наук, асистент кафедри прикладної лінгвістики Л. Л.Макарук, яка ознайомила присутніх із низкою заходів, запланованих в рамках Фестивалю науки в інституті іноземної філології.
12–13 травня в інституті іноземної філології тривали виставки-презентації наукових досягнень викладачів, аспірантів та студентів. Усі охочі могли ознайомитися з методичними рекомендаціями, підручниками, посібниками, конспектами лекцій, монографіями та словниками, над розробкою та укладанням яких в останні роки працював професорсько-викладацький склад. Приємно також відзначити, що цю літературу активно використовують під час навчального процесу.
13 травня проходили секційні засідання під керівництвом доктора філологічних наук, професора І. П. Біскуб, кандидата філологічних наук, професора Л. І. Булатецької, кандидата філологічних наук, професора С. О. Застровської, доктора філологічних наук, професора М. В. Жуйкової, кандидата філологічних наук, доцента О. М. Бєлих, кандидата філологічних наук, доцента О. М. Галапчук-Тарнавської та кандидата педагогічних наук, доцента А. П. Хом’як.
У роботі секційних засідань взяли участь 90 доповідачів. Керівники секцій відзначили, що доповіді аспірантів В. М. Юшак та О. Ю. Бондарчук були найзмістовнішими. Учасники конференції мали змогу обговорити актуальні питання сучасної іноземної філології, які стосувалися когнітивної та комунікативної лінгвістики, лексичної та граматичної семантики, лексикографії, перекладу, міжкультурної комунікації, етнолінгвістики, літературознавства, методики викладання іноземних мов та прикладної лінгвістики.
13 травня в рамках фестивалю науки в інституті іноземної філології був проведений брейн-ринг «ЩО? ДЕ? КОЛИ? ЯК?», ініційований та організований НТСіА ІІФ. У змаганнях взяли участь студенти 3 та 4 курсів.
14 травня студенти інституту на чолі з куратором НТСіА ІІФ взяли участь у роботі VIIІ Міжнародної науково-практичної конференції «Молода наука Волині: пріоритети та перспективи досліджень». В ІІФ в рамках цієї ж конференції, секція «Пріоритети романського та германського мовознавства» працювала в чотирьох підсекціях під керівництвом куратора НТАіС, кандидата філологічних наук Л. Л. Макарук, кандидата філологічних наук, доцента О. В. Наумук та асистентів Н. О. Передон й Т. П. Семенюк. Після закінчення роботи секцій у кожній із них шляхом таємного голосування визначили кращих доповідачів. Серед них – аспірантка кафедри німецької філології О. Бондарчук, п’ятикурсниця Вікторія Левченко, студентки IV курсу Христина Сокол та Ірина Крук, які отримали дипломи-нагороди під час закриття VIIІ Міжнародної науково-практичної конференції «Молода наука Волині: пріоритети та перспективи досліджень».
Ті учасники, котрі набрали меншу кількість голосів будуть нагороджені на засіданні вченої ради ІІФ. Серед них – аспірантка кафедри прикладної лінгвістики Олена Бегаль, Іванна Левак (IV курс), Оксана Шелест (V курс), Ніна Пісня (IV курс) та Наталія Бонецька (ІІ курс, Луцький медичний коледж). Схвальні відгуки отримали також Ірина Настенко (ІІ курс), Вікторія Герус (IV курс), Еліна Розвод (V курс) та Анастасія Чупрун (IV курс).
У VII Міжнародній науково-практичній конференції «Молода наука Волині: пріоритети та перспективи досліджень» взяло участь близько 100 студентів та аспірантів загалом.
15 травня Фестиваль науки в ІІФ розпочався традиційним науково-практичним семінаром «Актуальні проблеми романо-германської філології», який вже відбувається третій рік поспіль, організований кандидатами філологічних наук, доцентами О. М. Бєлих та О. М. Галапчук-Тарнавською.
На пленарному засіданні з вітальним словом до учасників семінару звернулися його організатори та куратор НТСіА, кандидат філолологічних наук Л. Л. Макарук, яка привітала учасників семінару з початком роботи та побажала всім плідних дискусій. Л. Л. Макарук також поінформувала учасників заходу про пріоритетні напрями роботи НТСіА, назвала найактивніших студентів НТСІА ІІФ, закликала усіх присутніх долучатися до його роботи. У другій половині дня відбулися секційні засідання семінару, в яких взяли участь 109 учасників, з яких – 103 студенти ІІФ СНУ імені Лесі Українки.
Слід відзначити також і відкрите заняття з теорії та практики перекладу на тему «Translation: Art or Craft?», проведене кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри англійської філології Л. М. Киричук. Досвідченість і компетентність викладача сприяли чіткому розкриттю важливих та складних аспектів перекладознавства. Така інтерактивна лекція засвідчила, що вибір оптимальної форми репрезентації інформації дозволяє студентам швидко опанувати найважливіші проблеми сучасного перекладознавства.
Оригінальною та новаторською в ІІФ була ідея створення та укладання програм-папок й розробка буклету, які дали змогу швидко та зручно відстежувати план заходів в ІІФ та брати участь у них.
Особливу подяку висловлюємо всім, хто брав безпосередню участь у Фестивалі науки ІІФ а також тим, хто сприяв організації та проведенню запланованих заходів. Щира вдячність студентам ІІФ Олександру Лазуці та Анні Волкович за технічну підтримку Фестивалю науки в ІІФ.

Лариса МАКАРУК,
кандидат філологічних наук,
куратор НТСіА ІІФ

 

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело