Головна / Публікації / Евалюація як один зі шляхів інтеграції України в освітній простір Європи

Евалюація як один зі шляхів інтеграції України в освітній простір Європи

27–29 серпня на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі України під патронатом Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи відбувся інноваційний семінар «Евалюація освітнього простору». Мета заходу – ініціювання процесів із вивчення евалюації в Україні, обґрунтування доцільності наукових і освітніх програм та проектів й визначення ролі евалюації в демократизації освітнього простору.
Засновником заходу виступив «Центр евалюації науково-освітніх та соціальних програм», який очолює доктор історичних наук, директор Інституту соціології, психології та соціальних комунікацій НПУ імені М. П. Драгоманова Володимир Євтух, у співпраці з Інститутом соціології, психології та соціальних комунікацій НПУ імені М. П. Драгоманова, СНУ імені Лесі Українки, міжнародною дослідницькою групою «Ягеллонські культурні студії».
У семінарі взяли участь науковці з Німеччини, Польщі й України, зокрема з НПУ імені М. П. Драгоманова, СНУ імені Лесі Українки, Дрогобицького педагогічного університету імені Івана Франка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Виступ професора Володимира Євтуха

До учасників наукового заходу звертається Ігор Коцан

Зі словами вітань до учасників наукового зібрання звернулися ініціатори семінару – професор Володимир Євтух та ректор Лесиного вишу, професор Ігор Коцан. Володимир Борисович зосередив увагу присутніх на потребі дослідження українського освітнього простору крізь призму евалюації з використанням кращого європейського досвіду в цьому напрямі. Також наголосив, що сам термін «евалюація» – це не лише оцінка ефективності освітніх послуг, а значно ширше поняття. Ігор Коцан відзначив важливість такої зустрічі та можливості обміном досвідом й напрацюваннями в сфері освіти, особливо у світлі прийняття нового Закону «Про вищу освіту», який покликаний інтегрувати українську освітню систему до європейського освітнього простору.

Доповідає доктор соціологічних наук, професор Ягеллонського університету Лєшек Корпоровіч

Доповідь виголошує доктор Collegium Civitas (Варшава, Польща) Анджей Жибала

Про польський досвід у царині евалюації, наукові та практичні особливості евалюаційних процесів присутнім доповів доктор соціологічних наук, професор Ягеллонського університету Лєшек Корпоровіч, який закцентував на перевагах і викликах евалюації. Почесний професор у галузі зв’язків з громадськістю НПУ імені М. П. Драгоманова, доктор Морітц Гунцінгер виступив із доповіддю «Від початкового до кваліфікованого рівня на ринку праці в Європі – шанс просування у повному смислі слів: професійно, персонально, інтелектуально», у котрій на прикладі Європейського Союзу проаналізував попит і пропозицію на ринку праці, результативність освітніх програм для молоді, що покликані вдосконалювати професійні навички та сприяти кращій міжкультурній комунікації студентів. Не оминули увагою науковці й новий Закон України «Про вищу освіту». Професор ЛНУ імені Івана Франка Наталія Коваліско, наголосила на позитивних аспектах нового Закону, зокрема на нововведеннях про магістерські програми, студентську мобільность, автономію вишів. На важливості процесу комунікації між науковцями, оприлюдненні своїх наукових праць в Інтернеті через створення веб-сайтів, реєстрації у науково-метричних наукових базах наголосила директор бібліотеки Драгоманівського університету Людмила Савенкова, адже це, безумовно, сприятиме обміну й популяризації української науки у світі. Опісля головний виконавчий директор провідного світського журналу регіону Райн-Майн «ТОП Magazin» Міхаель Руісс провів майстер-клас щодо створення та управління проектом публічного журналу.

Виступ професора ЛНУ імені Івана Франка Наталії Коваліско

Професор СНУ імені Лесі Українки Ірина Біскуб  підтримала дискусію 

Своє бачення щодо ефективності української освітньої системи висловила професор  Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Лариса Хижняк

Після завершення доповідей дискусія тривала довкола таких питань: евалюація як інтергалузева дисципліна; до якої міри евалюація може бути ефективною у супроводі соціальних змін у суспільстві; чи можлива реалізація евалюації в освітньому просторі України; ефективні інструменти евалюації та перспективи розвитку евалюації в Україні.
Ще одним ключовим моментом семінару стало, те що він збігся у часі та місці проведення з Міжнародним науково-практичним семінаром-конференцією «Нові медіа і громадянське суспільство» (організатор – ГО «Форум українських журналістів»). Відтак учасники обох заходів провели спільне засідання, під час якого виділили інтереси та можливі шляхи співпраці у сфері міжнаціональної комунікації й підтримці інноваційних освітніх проектів. Так, розглянуто питання будівництва студмістечка на вул. Володимирській, 1, відкриття Європейських студій при Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки, низку освітніх програм для талановитої й здібної молоді.

Спільне засідання з учасниками та гостями Міжнародного науково-практичного семінару-конференції «Нові медіа і громадянське суспільство»

За результатами семінару вирішено започаткувати періодичний науковий журнал, присвячений евалюації, у першому числі якого будуть опубліковані доповіді, виголошені під час семінару; зосередити власні та зусилля партнерів для активнішої співпраці між науковими колами України та ЄС. Крім того, головні ініціатори заходу Володимир Євтух та Ігор Коцан вручили відзнаки учасникам. Володимир Борисович висловив вдячність науковцям і керівництву Лесиного вишу за підтримку та допомогу в організації наукового семінару. Морітц Гунцінгер вручив відзнаку «Хрест ордена за заслуги з міжнародного співробітництва» Ігорю Коцану, а також відзначив проректорів Анатолія Цьося, Михайла Яцишина, Світлану Гаврилюк, Василя Подляшаника, професорів Ларису Засєкіну, Ірину Біскуб, Наталію Павліху, декана інституту іноземної філології, доцента Оксану Рогач, помічника ректора Сергія Мостенця та підприємця Володимира Фіщука за вагомий внесок в освітню євроінтеграцію.

Відзнаку отримує проректор з наукової роботи СНУ імені Лесі Українки, професор Михайло Яцишин

Морітц Гунцінгер вручає нагороду проректору з економічної та господарської роботи Лесиного вишу, доценту Василю Подляшанику

Відзнаку отримує викладач Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Богдана Гвоздецька

Магістра соціології Марію Каплун вітає Морітц Гунцінгер

Нагороджується один із найактивніших організаторів семінару  доцент Володимир Крячко

Найвищу відзнаку СНУ імені Лесі Українки – Золотий нагрудний знак  отримав доктор Морітц Гунцінгер 

Головному виконавчому директору «ТОП Magazin» Міхаелю Руіссу вручили Золотий нагрудний знак СНУ імені Лесі Українки 

Ректор Ігор Коцан, видавець Міхаель Руісс, доктор Морітц Гунцінгер  (зліва направо)

Зі свого боку, ректор Ігор Коцан вручив найвищу відзнаку СНУ імені Лесі Українки – Золотий нагрудний знак – доктору Морітцу Гунцінгеру та головному виконавчому директору «ТОП Magazin» Міхаелю Руіссу. Срібним нагрудним знаком Лесиного вишу нагороджено доктора Collegium Civitas (Варшава, Польща) Анджея Жибалу, доцента кафедри аналітичної економії та міжнародної економіки ЛНУ імені Івана Франка Галину Щербу, доцента кафедри соціології, психології та соціальних комунікацій НПУ імені М. П. Драгоманова Володимира Крячка. За плідну співпрацю в науково-освітній діяльності Ігор Ярославович вручив грамоти викладачу кафедри правознавства, соціології та політології Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Богдані Гвоздецькій, магістру соціології Марії Каплун, аспіранту кафедри соціології НПУ імені М. П. Драгоманова Олександру Коротичу та викладачу кафедри соціології Інституту соціології, психології та соціальних комунікацій НПУ імені М. П. Драгоманова Юлії Сюсель.

Ректор Ігор Коцан із гостями Лесиного університету

Вл. інф. 

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело