Головна / Публікації / Елмар Брок – почесний професор Лесиного вишу

Елмар Брок – почесний професор Лесиного вишу

Ім’я німецького політика Елмара Брока широко знане у Європі й в Україні. Він є депутатом Європарламенту, відомий своєю приницповою проукраїнською позицією й підтримкою нашої держави на європейських кресах. За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний і культурно-освітній розвиток України, у справу консолідації українського суспільства, у розвиток міжнародного співробітництва, зміцнення авторитету та позитивного образу України у світі, популяризацію її історичних і сучасних надбань та багаторічну сумлінну працю на цій ниві гер Брок свого часу був удостоєний орденів Ярослава Мудрого V ступеня та «За заслуги» III ступеня.  Плідно співпрацює пан Елмар із Лесиним вишем – тож список його нагород і звань поповнився нині ще й титулом «Почесний професор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки».

Титул цьому достойникові було вручено у знаменну пору – саме 18 травня ми відзначаємо День університету. З цієї нагоди відбулося урочисте розширене засідання вченої ради СНУ імені Лесі Українки. Відкрила його вчений секретар університету, доцент Лариса Семенюк, представивши поважних гостей та надавши слово ректору вишу – професору Ігореві Коцану. Виступ Ігоря Ярославовича почався з хвилини мовчання на вшанування пам’яті голови асоціації «Мости в Україну», почесного громадянина Волині, почесного професора СНУ Карла Германа Крога. Пан ректор підкреслив заслуги гера Крога в налагодженні співробітництва між науковими спільнотами України і Німеччини зокрема його внесок у розвиток Лесиного університету (знайомство з Елмаром Броком теж відбулося багато в чому завдяки спілці «Мости в Україну»). Ігор Ярославович також нагадав, що титул «Почесний професор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки» є найвищою відзнакою вишу, яка надається вченим, державним і громадським діячам, митцям за особливо вагомий внесок у розвиток університету.

До нагородження Елмара Брока представила проректор з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та роботи зі студентами, доцент Анна Данильчук. Вона згадала про дієву підтримку та допомогу, яку гер Брок надавав Україні під час Революції Гідності, про його роль у запровадженні безвізового режиму для українців, інші дружні щодо нашої держави кроки а також ознайомила з біографією політика. Текст диплому почесного професора виголосив ректор Ігор Коцан.

У своїй інавгураційній промові Елмар Брок запевнив присутніх у своїй любові до України. Особливо тепло він відгукнувся про творчість і духовну місію нашої патронеси Лесі Українки. Маючи на увазі глибоку обізнаність поетеси з творчістю класиків німецької літератури Йогана-Вольфґанґа Гете та Гайнріха Гайне (останнього Лариса Петрівна ще й перекладала), пан Елмар назвав її «Мостом між нашими (себто українською та німецькою) культурами».

Промову гер Брок виголошував англійською мовою, але наприкінці мовив: «Слава Україні!»

З вітальним словом до пана Елмара звернувся Митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Було озвучено також вітальні адреси члена ради директорів спілки «Мости в Україну» Манфреда Мьоллера (виголосила член правління спілки пані Віра Хайдемейєр) і Надзвичайного та Повноважного Посла України , заступника голови Наглядової ради університету Олександра Моцика (виголосила вчений секретар СНУ Лариса Семенюк).

Завершилося дійство святковим концертом з нагоди Дня університету, підготованим силами факультету культури і мистецтв СНУ (ведучими були студенти факультету філології та журналістики Богдан Коваль та Анастасія Подзізей).

Максим КИРИЛЕНКО

Фото Назар ДУБИНА та Володимир ЛУК’ЯНЧУК

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело