Головна / Публікації / Дороге наше студентство! Дорогі наші працівники вишу, що були студентами!

Дороге наше студентство! Дорогі наші працівники вишу, що були студентами!

17 листопада має особливе значення, адже це – Міжнародний день студента. Це свято зближує та об’єднує молодих людей усього світу, бо йдеться про студентську солідарність, що не має меж і кордонів.

Студенти завжди були найбільш волелюбною, незалежною та прогресивною частиною суспільства, такими ж лишаються нині. Вони прагнуть змін, тільки на краще, і мають енергію, аби зміни втілювати в життя.

Ідея створення міжнародного об’єднання студентської молоді зародилася в Європі наприкінці XIX століття. У 1893 році в Женеві був скликаний Міжнародний конгрес студентів-соціалістів, що прийняв рішення: установити і розвивати зв’язки між студентами різних країн. Міжнародний день студентів був заснований у 1941 році в Лондоні на світлу пам’ять загиблих студентів Чехословаччини. При цьому можемо згадати не одне покоління українських студентів, яке, не шкодуючи власних життів, боронили Незалежність України. Згадаймо Героїв Крутів. Згадаймо студентів Лесиного вишу, загиблих в АТО, – це студент факультету економіки та управління Станіслав Потапчук і студенти факультету фізичної культури, спорту та здоров’я Артем Карабан і Герой України Андрій Снітко.

Будьмо гідними пам’яті цих сміливих і жертовних молодих людей!

І зі святом вас, наші студенти, наші молоді й активні, наші красиві та наше майбутнє!

Нехай вам легко даються знання, підкорення нових наукових вершин! Нехай у ваших життях буде багато радості, веселощів під мирним небом. Віримо у ваше щасливе майбутнє, як і у щасливе майбутнє рідної України!

Сергій ФЕДОНЮК,

в. о. ректора