Головна / Публікації / До Кобзаревої річниці

До Кобзаревої річниці

9 березня минає 205 літ від дня народження великого українського Поета, нашого національного Пророка Тараса Шевченка. До цієї знаменної річниці у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки був приурочений конкурс читців поезії Великого Кобзаря «Встане правда, встане воля», який відбувся 6 березня у бібліотеці Лесиного вишу.

За підсумками журі – а це член Національної спілки письменників України, працівник відділу зв’язків із громадськістю СНУ, літературний критик Ігор Ольшевський (голова), кандидат філологічних наук, доцент кафедри соціальних комунікацій, заступник декана факультету філології та журналістики, членкиня НСПУ, поетеса Наталія Шульська й методист університетської книгозбірні Світлана Кресак, – Гран-прі виборола Мар’яна Самойлюк (факультет філології та журналістики, V курс; вірш «Хустина»).

Перше місце поділили Юлія Андреєва (І курс факультету філології та журналістики; «І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє») та Оксана Грицак (факультет педагогічної освіти та соціальної роботи, І курс; поезія «Холодний Яр»). Другі місця посіли першокурсниці факультету філології та журналістики Анастасія Кот (фрагмент поеми «Наймичка»), Маргарита Борейко («І мертвим, і живим...») та першокурсниця хімічного факультету Анна Конах (вірш «Чума»). Третє місце – у Вікторії Митчик (факультет філології та журналістики, І курс; уривок з поеми «Сон»), Анастасії Приймак (факультет інформаційних систем, фізики і математики, ІІ курс; вірш «Доля»), Олени Ніспельської (біологічний факультет, ІІІ курс; поезія «І досі сниться...») та Галини Панасюк (факультет економіки та управління, ІІІ курс; вірш «Ми вкупочці колись росли...»).

У номінації «Авторська поезія» перемогу здобула Альона (sic!) Ютовець (факультет педагогічної освіти та соціальної роботи, І курс; власний твір «Лист до Кобзаря»), а в номінації «Співана поезія» – її однокурсниця Олена Малишевська (виконала хард-рокову композицію гурту «Авіатор» на вірші Тараса Шевченка «Над Дніпровою сагою»). 

Максим КИРИЛЕНКО

Фото Інни МОГИЛЕВСЬКОЇ

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело