Головна / Публікації / До Дня української мови та писемності студенти факультету філології та журналістики презентували мультиплікаційний правопис

До Дня української мови та писемності студенти факультету філології та журналістики презентували мультиплікаційний правопис

До Дня української мови та писемності студенти факультету філології та журналістики презентували мультиплікаційний правопис

7 листопада до Дня української мови та писемності на факультеті філології та журналістики відбулася презентація освітнього проєкту «Мововишкіл правописний». На продовження низки заходів із нагоди 80-річчя волинської філологічної школи, що, нагадаємо, офіційно відзначатимуть навесні 2020 року, першокурсники-журналісти в команді з педагогами-наставниками представили інноваційний проєкт, спрямований на вдосконалення правописних навичок зацікавлених і популяризацію української мови. Автори запропонували вивчати нову редакцію Українського правопису разом із мультиплікаційними персонажами – Мовликом і Мовлиною, які на прикладі різних ситуацій сьогодення пояснюють норми застосування орфографічних інновацій.

«Ми намагалися зробити просте, на перший погляд, відео, яке буде легко сприйматися всіма глядачами, які цікавляться українською мовою та прагнуть засвоїти правописні зміни 2019-го року. Робота над таким творчим проєктом потребує великої витримки, бажання створювати щось нове та корисне й неабияких командних зусиль», – розповіла артдиректорка, першокурсниця Поліна Заболотна.

Написання сценарію, створення самого мультиплікаційного відео, озвучення – усе це було вперше для творчого студентства. «Ми старалися зробити це професійно, щоб кожен не тільки отримав задоволення від перегляду, а й зрозумів усі тонкощі внесених змін до правопису», – наголошує сценаристка Богдана Дідула.

Хоча це був перший досвід проєктної діяльності, але позитивні емоції надихнули першокурсників продовжити роботу й створити серіал. «Тепер ми прагнемо ще більше вдосконалити свої навики й не зупинятися на досягнутому. Це неймовірно захоплює!» – ділиться враженнями фахівець із озвучення  Владислав Циганков.

Авторський колектив висловив надію, що запропонований формат студіювання правопису розширить коло шанувальників української мови. Очільник проєкту кандидат філологічних наук, доцент, декан факультету Юрій Громик зауважив: «Часто маємо справу зі стереотипом, що вивчення правописних норм – це процес складний і тривалий (справді ж бо, правил і винятків так багато). Оптимізувати його, зробити цікавим покликані інноваційні технології та методи навчання. От і наші студенти-першокурсники спробували основні правописні новації актуалізувати та прокоментувати через мультиплікаційні ролики. Задум чудовий! Правила і винятки з них, виявляється, – це вдячний матеріал для вияву креативності. Перше таке навчальне відео присутні на презентації (та й самі автори) сприйняли з великим захопленням. Щиро тішуся цією ідеєю, вдячний усім, хто долучився до її втілення».


Проєкт отримав схвалення від усіх присутніх. Глядачі були захоплені простотою та естетикою навчального мультфільму. «Я думаю, що проєкт має великі перспективи, і коло його шанувальників згодом збільшиться у багато разів», впевнено коментує побачене Ірина Мельник, докторка філологічних наук, професорка кафедри української мови.

Багато гостей презентації охоче залишали «тихі» відгуки на дошці. Серед розмаїття думок:  «Мультфільм зацікавить кожного з глядачів і покращить їх мовний рівень», «Такий формат навчання набагато кращий, тому що знання засвоюються легше», «Це круто! Чекаємо на продовження» тощо.


«Навчання повинно бути не схоластичним і не репродуктивним, стверджує Світлана Богдан, кандидатка філологічних наук, професорка кафедри історії та культури української мови. Навчання, яке розвиває, поєднує слово, візуалізацію, музику – це цікаво, допомагає сприйняттю інформації. Студент чи учень сам бере участь у засвоєнні матеріалу».

На презентацію завітали й небайдужі до українського слова представники владних структур, освітніх організацій і громадські активісти. Зокрема, засновниця екобренду «Farfalle», психологиня Олена Мороль відзначила новаційність проєкту, вікову доступність. «Навчає не лише змістове наповнення мультфільму, наголосила гостя, а й зразкова вимова та виразність дикції персонажів». 

З упевненістю можна сказати, що презентація пройшла надзвичайно успішно! Усім було дуже цікаво переглянути навчальне відео такого формату й відразу онлайн перевірити свої правописні навички.«Це не просто свято слова й творчості, це справжній мовний вишкіл, ділиться думками авторка ідеї, натхненниця та керівниця проєкту – Ірина Левчук, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри історії та культури української мови. Я відчуваю неймовірне захоплення і творчої команди, й гостей презентації. Це вкотре доводить тезу, що всі хочуть вчитися, але вчитися по-новому! Ще 13 років тому була ухвалена Рекомендація Європарламенту та Ради за ключовими компетенціями для навчання протягом усього життя, у якій йдеться й про диджиталізацію. Цифрові технології в освіті – норма сьогодення. Наш творчий колектив спробував продемонструвати можливості мовної освіти з використанням цих технологій. І головне – ми прагнемо розширити коло шанувальників українського з високим рівнем мовної свідомості. Долучайтеся!»


Нові серії освітнього проєкту можна буде щотижня переглянути на youtube-каналі «Мововишкіл правописний».

А ви готові перевірити свої знання? Тоді приєднуйтеся до симпатиків вишколу й виконуйте перше завдання:

 

 

Враження записувала Ольга ЮФАН

Світлини Анастасії МОЙСЕЙКО

 

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов'язкове