Головна / Публікації / День кафедри філології та методики початкової освіти на педагогічному факультеті

День кафедри філології та методики початкової освіти на педагогічному факультеті

Традиційно в рамках тижня педагогічного факультету в четвер відзначаємо день кафедри філології та методики початкової освіти. Цього року – 28 вересня. Усі заходи впродовж дня члени кафедри та завідувач – кандидат філологічних наук, доцент Оксана Данилюк провели на найвищому рівні, залучивши справжніх професіоналів у галузі початкової освіти. Досвідчені вчителі та викладачі з ґрунтовною науково-теоретичною та методичною підготовкою за фахом ділилися зі студентами досвідом. Студенти ж проявили творчість, винахідливість та наукові здібності.

Зокрема, талановиті та креативні студенти 42 групи спеціальності «Початкова освіта» під керівництвом доцентів кафедри Зоряни Мацюк та Марії Фенко підготували творчий пікнік. Усі присутні мали змогу насолодитися піснями та віршами, позмагатися, хто краще знає українські народні казки, переглянути інсценізацію казки «Курочка ряба» на новий лад і отримати позитивні емоції напередодні Дня працівників освіти.

Учасники ІV Всеукраїнського науково-методичного семінару «Модернізація мовно-літературної освіти у початковій школі: надбання, пошуки та перспективи розвитку» наголошували на творчому підході до розв’язання завдань навчально-виховного процесу, пропонували широкий арсенал форм, методів і прийомів навчання в початковій школі для активізації пізнавальної діяльності учнів. Зазначали, що формування учня як самостійної, ініціативної, вдумливої особистості буде успішним, якщо вчитель потурбується про це з першого проведеного уроку.З цікавою та ґрунтовною доповіддю про інтегровані уроки виступила Олена Скрипчук – учитель початкових класів Луцької гімназії № 4 імені Модеста Левицького, переможець ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2017» у номінації «Початкова освіта» (2 місце).

Своїми напрацюваннями з проблеми «Роль мультимедійних ігор у навчально-виховному процесі початкової школи» поділилась учитель початкових класів Луцького НВК «Гімназія № 14 імені В. Сухомлинського», дипломант ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2008» у номінації «Початкова освіта» Світлана Папіж. Вона показала шляхи застосування мультимедійних ігор як впливових важелів розвитку дитячої особистості, що викликає пізнавальний інтерес та мотивує до навчальної діяльності.


Доцент кафедри філології та методики початкової освіти Валентина Вітюк і магістр спеціальності «Початкова освіта» Катерина Зуйко презентували інтегровані форми занять із дітьми 5–6 років для підготовки до школи на основі авторського посібника-зошита «Добуквар». Матеріал посібника структуровано відповідно до тематичного й діяльного підходів, що передбачають підготувати дитину до читання і письма на основі взаємозв’язку різних видів діяльності: малювання, ознайомлення з навколишнім світом, музики, трудового навчання тощо. Автори пропонували використовувати альтернативний складовий синтетичний метод читання з використанням інформаційно-комунікативних технологій, що підтверджено свідоцтвом на авторське право Державної служби інтелектуальної власності України.

Майстер-клас «Інтеграція початкової мовно-літературної освіти» майстерно провела зі студентами Світлана Сусік – учитель початкових класів Луцького НВК № 10-професійний ліцей, лауреат І етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2017» у номінації «Початкова освіта». Вона поділила учасників на дві групи: «Митці» та «Мовознавці». Кожна з груп виконувала своє завдання, результати представили присутнім.

Сучасна школа покликана розуміти дитину, не бути байдужою до її проблем, спрямовувати всю діяльність на формування духовно багатої, усебічно розвиненої особистості, свідомого громадянина, патріота, творця свого життя і долі. Тож на педагогічному факультеті готують саме таких майбутніх учителів початкових класів, які б змогли успішно реалізувати ці завдання. Підтвердженням цього є наші випускники, а нині вчителі (саме вони й доповідали на семінарі), які досягли значних успіхів на професійній ниві.

Тетяна ЗДІХОВСЬКА,

доцент кафедри філології та

методики початкової освіти

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело