Головна / Публікації / Чи готові ви стати лідерами змін за допомогою програми Лейна Кіркланда?

Чи готові ви стати лідерами змін за допомогою програми Лейна Кіркланда?

27 травня відбувся вебінар професора, завідувача кафедри економіки, безпеки та інноваційної діяльності підприємства, випускниці стипендіальної програми Лейна Кіркланда 2016–2017 н.р. Оксани Полінкевич «Лідери змін: можливості для молоді за програмою Лейна Кіркланда». Вебінар присвячений таким питанням: перелік й особливості відкритих для участі програм: стипендіальна програма імені Лейна Кіркланда та Kirkland Research; вимоги до українських кандидатів і критерії їхнього відбору; поради для успішної участі в програмі та перемоги в конкурсі від кіркландистів. У семінарі взяло участь 15 осіб, із яких 53 % – зі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, 6 % – із Національного університету харчових технологій (м. Київ), 6 % – із Хмельницького національного університету, 6 % – із Хмельницького інституту МАУП, 6 % – із Волиньфармсервіс, 6 % – із ВМС ВМУ СБУ в УСБУ у Волинській області, 6 % – із Луцького національного технічного університету.

 

Під час вебінару розкрито фінансові умови стипендіальної програми Лейна Кіркланда та Kirkland Research; визначено напрями, які фінансуються цією програмою (зокрема, економіка й управління, державне управління (уряд та місцева влада), право, соціальні науки (соціальна психологія, соціологія), політологія та міжнародні відносини). Зазначено, що найбільше на неї подають викладачі закладів вищої освіти. Обов’язкові вимоги для українських кандидатів – громадянство та постійне проживання в Україні, повна вища освіта (для Kirkland Research – науковий ступінь кандидата наук), вік до 40 років (для Kirkland Research – до 45 років), досвід професійної діяльності 2 роки, перерва після довгострокового стажування більше як 6 місяців і не менше як 2 роки. Додатково для Kirkland Research – досвід наукової роботи 4 роки, наукові досягнення та публікації, знання польської мови на рівні В2 (не потрібно підтверджувати сертифікатом). Закцентовано, що при відборі перевагу надають кандидатам, які:

 

- активно працюють у сфері власної професійної або громадської діяльності;

- мають значні досягнення у своїй фаховій діяльності;

- раніше не навчалися у Польщі;

- планують навчатися польською мовою.

 

Оксана Полінкевич наголосила, що відбір кандидатів відбувається у три етапи. На першому здійснюється формальна оцінка анкети, на другому – оцінка анкети експертами, на третьому – співбесіда. Й ось тут потрібно довести кожну тезу, яка задекларована в аплікаційній формі, що вона практична, реальна та є вашою філософією життя. А головне, що повинні пам’ятати претенденти – про намір повернутись у свою країну й упроваджувати там реалізований у Польщі проєкт, здобуті знання та досвід.

 

Програма зорієнтована на всебічний розвиток особистості, формування лідерських навичок і здібностей, уміння працювати в команді, розробляти механізми впровадження змін.

 

 

Оксана ПОЛІНКЕВИЧ,

завідувач кафедри економіки, безпеки

та інноваційної діяльності підприємства