Головна / Публікації / Броніслава Волкова – у Лесиному виші

Броніслава Волкова – у Лесиному виші

Броніслава Волкова – відома чеська письменниця, професор Індіанського університету в м. Блумінгтоні (США). Вона, одна з тих, кого поразка «Празької весни» в серпні 1968 року, докорінно змінила долю, змусивши невдовзі емігрувати на Захід.

28 вересня на факультеті філології та журналістики Східноєропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася презентація збірки пані Броніслави «Неприналежність» (в українському перекладі Віктора Мельника) що побачила світ у Луцьку, в Поліграфічно-видавничому домі «Твердиня».

Відкрив імпрезу знаний письменник і науковець, директор ПВД «Твердиня» Микола Мартинюк, котрий одразу ж надав слово поважній гості.

Пані Броніслава розповіла про свій нелегкий життєвий шлях, про випробування, які їй випало пережити як на батьківщині, так і на чужині, про свою творчість та передала деякі свої поетичні збірки до університетської бібліотеки. Вірші поетеса читала того дня двома мовами – чеською та англійською, – а Микола Мартинюк одразу ж озвучував їх перекладами Віктора Мельника.

Думками про творчість Броніслави Волкової поділилися літературний критик, працівник університетського відділу зв’язків із громадськістю Ігор Ольшевський та доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури СНУ імені Лесі Українки, поетеса Галина Яструбецька. Гостя також відповіла на численні запитання студентів – майбутніх філологів та журналістів.

Того ж дня Броніслава Волкова виступила з лекцією на факультеті іноземної філології. 

Максим КИРИЛЕНКО

Фото Володимира ЛУК’ЯНЧУКА

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело