Головна / Публікації / Бійці АТО розповіли студентам про війну

Бійці АТО розповіли студентам про війну

12 травня студенти математичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки поспілкувалися з бійцями Антитерористичної операції. «Саме живим свідкам тих подій є що донести до свідомості наших студентів у плані патріотичного виховання», – переконана організатор заходу доцент Ніна Падалко.
Командир другої штурмової роти батальйону «Айдар», народний депутат України Ігор Лапін, бійці батальйону Олександр Дмитрієв (позивний «Кутузов»), Олександр Кралюк – «Морячок», Дмитро Кондратюк (до речі, випускник математичного факультету), 51-ої механізованої бригади Олександр Мартинюк розповіли студентам про свій воєнний шлях, обставини, проблеми та недопрацювання, з якими зіштовхнулась Україна за період АТО.
«Те, що сьогодні відбувається на Сході України, вже давно перейшло з антитерористичної операції в справжню війну», – зауважила ведуча заходу студентський декан Галина Падалко. Лейтмотив зустрічі – «Воля або смерть».
Ігор Лапін на початку зустрічі підкреслив, що історія має властивість розвиватися по спіралі, тому після кожної революції, як правило, на державу чекає зовнішня агресія. «Взяти участь в Майдані й піти на барикади мене спонукав факт побиття студентів на Майдані. Якби такого не відбулося, можливо, все було би по-іншому», – повідомив нардеп.
Солдат батальйону «Айдар» Олександр Дмитрієв зауважив, що саме прості хлопці, яких щойно призвали до лав Збройних сил, своєю силою духу, відчуттям справедливості та боротьбою почали задавати тон цій війні. «Зараз Україна виховала армію, якій, напевно, зважаючи на людський чинник та ідейність, а не на технічне забезпечення, немає рівних у Європі», – додав військовослужбовець.
Під час зустрічі студенти мали змогу почути в телефонній розмові бійця –випускника математичного факультету Олександра Кравченка, котрий перебуває безпосередньо в зоні АТО. Він закликав молодь активно долучатися до волонтерського руху та не бути пасивними, коли в Україні відбуваються такі події.
Айдарівець Олександр Кралюк зазначив, що кожен українець повинен навчитися зупиняти загрозу, яка може розповсюдитися від Прибалтики і аж до Кавказу: хтось автоматами, а хто – за студентською партою. «Потрібно займати чітку позицію в цій ситуації, бо Батьківщина – це Батьківщина, і нею не торгують», – підкреслив Олександр Кралюк.
На завершення декан математичного факультету Ігор Ковальчук подякував гостям за візит та подарував їм футболки з символікою факультету. Він надіється, що невдовзі прийде час, коли всі бійці матимуть змогу жити під мирним небом і змінити камуфляж на одяг із кольорами миру, світла та добра.

Вл. інф.

 

 

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело