Головна / Публікації / Біофізика – наука майбутнього

Біофізика – наука майбутнього

Біофізика – наука майбутнього

14 листопада в бібліотеці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся круглий стіл за участі членів президії Українського біофізичного товариства «Сучасний стан та перспективи біофізичної науки. Роль та місія Українського біофізичного товариства у розвитку біофізичної науки».

На початку заходу президент Українського біофізичного товариства, професор Ігор Коцан привітав усіх присутніх, а також представив студентам і викладачам високоповажних учасників круглого столу: докторів біологічних наук, професорів Олександра Жолоса, академіків Академії наук вищої школи України Миколу Макарчука, Миколу Мірошниченка, члена-кореспондента НАНУ Ярослава Шубу (до речі, сина засновника та першого президента Українського біофізичного товариства Михайла Федоровича), Ольгу Копач (University College London). На захід також завітали в. о. ректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Сергій Федонюк, декан медико-біологічного факультету Андрій Поручинський і завідувачка кафедри фізіології людини та тварин Алевтина Моренко.

Ігор Коцан розповів, що напередодні у Києві під час VІІІ з’їзду Українського біофізичного товариства доповів про стан і перспективи розвитку біофізики в Україні і його звіт одностайно визнано задовільним. Повідав Ігор Ярославович й історію створення УБТ, і про обрання Андрія Поручинського віцепрезидентом товариства, і про плани товариства на майбутнє, як-от: залучення творчої молоді в науку; створення умов для ефективного партнерства науки та бізнесу для отримання фінансування на здійснення наукових досліджень; відновлення сайту товариства; участь у популярних конгресах, симпозіумах, тренінгах; покращення роботи УБТ, зокрема стабілізація його фінансового стану тощо. Ігор Коцан також запропонував провести на базі практик табору «Гарт» транс’європейську школу молодого біофізика, на яку будуть запрошені науковці із Європи, бо «наука неможлива без глобалізації». Ще один амбітний план – зібрати у СНУ імені Лесі Українки президентів усіх біофізичних товариств світу, щоб вони поділилися своїм досвідом, а наші вчені презентували власні дослідження. Але для цього потрібне знання англійської мови, – наголосив Ігор Ярославович.

Вітав учасників круглого столу і в. о. ректора СНУ імені Лесі Українки Сергій Федонюк. Сергій Валентинович, звертаючись до молоді, побажав усім успіху і зазначив: «Ви за крок до участі у передових проєктах. І потрібно лише його зробити!»

Поспілкуватися з провідними ученими-біофізиками України, членами президії Українського біофізичного товариства можна завтра під час лекцій на медико-біологічному факультеті.


 

Відділ зв’язків із громадськістю

 При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов'язкове